Справа № 22-520/07 Головуючий у 1 інстанції Волоско I.P.
Категорія 36 Доповідач: Богонюк М.Я.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2007 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
Головуючого судді Кота І.Н.
Суддів Богонюка М.Я., Монастирецького Д.І.
При секретарі: Стружинській Л.М.
З участю
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою
ОСОБА_1на рішення Сихівського районного суду м.Львова від 06 грудня 2006 року,
встановила:
Оскаржуваним рішенням частково задоволено позов ОСОБА_2.
Збільшено розмір аліментів та вирішено стягувати з ОСОБА_1на користь ОСОБА_2 на утримання сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, студента 4-го курсу Національного Університету „Львівська політехніка" на час його навчання, в розмірі 350 гривень, починаючи з 01 лютого 2006 року, але не більше, як до досягнення ним віку 23 років.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить рішення суду скасувати та ухвалити нове яким у позові ОСОБА_2. відмовити та задоволити його позов про зменшення розміру аліментів.
Апелянт покликається на те, що судом неповно з'ясовані обставини що мають значення для справи, не взято до уваги те, що дохід сина, з врахуванням його аліментів, більший за його дохід. А його матеріальне становище не дозволяє йому сплачувати аліменти в розмірі по 200 грн. щомісячно на утримання повнолітнього сина, при тому, що на його утриманні знаходиться пристаріла мати. Крім того, йому, як інваліду другої групи, необхідно певну суму коштів тратити для придбання ліків та проходження курсу лікування.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, що згідно рішення Сихівського районного суду м.Львова від 26 вересня 2002 року, з ОСОБА_1. стягуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3. на час його навчання.
У відповідності до ч.1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі
зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.
Задовольняючи позовні вимоги про збільшення розміру аліментів, суд вірно виходив з того, що з часу ухвалення рішення про стягнення аліментів з відповідача, з вересня 2005 року, коли розмір його пенсії становив 656 грн.13 коп. до моменту подачі позовної заяви - 01 лютого 2006 року (розмір пенсії відповідача - 1972 грн.47 коп.), в сторону покращення змінився матеріальний стан відповідача і такий має можливість надати матеріальну допомогу синові, який навчається, в розмірі 350 грн. щомісячно.
Безпідставними є покликання апелянта на його скрутне матеріальне становище, оскільки не спростовується дослідженими доказами по справі.
Судом вірно встановлені фактичні обставини справи, правильно застосований матеріальний закон та дотримана процедура розгляду передбачена ЦП К України.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
А тому колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги. При цьому вважає за необхідне уточнити резолютивну частину рішення в частині початку стягнення збільшеного розміру аліментів, зазначивши, що у новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили, як це роз"яснив в п.23 Постанови № 3 від 15 травня 2006 року „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" Пленум Верховного Суду України.
Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.1, 308, 314 ч.1 п.1, 315 ЦПК України колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1відхилити.
Рішення Сихівського районного суду м.Львова від 06 грудня 2006 року залишити без змін.
Уточнити резолютивну частину рішення, зазначивши, що в новому розмірі аліменти стягуються з дня набрання рішенням законної сили.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.