Судове рішення #1337648
Справа №2-599/07

Справа №2-599/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

18 квітня 2007 року                                                                                                              м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: судді Шаруновича В.В., за участю секретаря Спасюк К.В., представника позивача ОСОБА_1., представника відповідача-адвоката ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3до ОСОБА_4про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3. звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що ОСОБА_4. 10.12.2005р. близько 18 год., керуючи автомобілем марки "Фольцваген Т-4", д.н. НОМЕР_1, рухаючись по автодорозі між селами Запруддя і Сошичне Камінь-Каширського району виїхав на смугу зустрічого руху, в результаті чого відбулося зіткнення з автомобілем марки " Фольцваген Пасат", д.н. НОМЕР_2з причіпом під керуванням ОСОБА_5.пасажиром якого він був. В результаті ДТП він отримав тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.

Вироком Камінь-Каширського районного суду Волинської від 31.05.2006 р. ОСОБА_4. було засуджено за ч. 2 ст. 286 КК України, та стягнуто з нього в користь позивача 3000,00 грн. моральної шкоди.

Зазначив також, що в результаті отриманих ним тілесних ушкоджень, тривалий час стаціонарно і амбулаторно лікувався та витратив 1030.69 грн. Крім того, під час перебування ним в медичних установах змушений був спілкуватися з дружиною по телефону, оскільки, вона не могла відвідувати його, та як доглядала дитину, на що теж були потрачено 393.11 грн. Вважає, що всього йому було завдано матеріальну шкоду на загальну суму 1421,80 грн.

Також вказує, що в зв'язку з отриманими травмами під час ДТП, яке сталося 10.12.2005 р. продовжує часто хворіти, постійно лікується амбулаторно, в зв'язку з чим переносить нервові потрясіння, сильний фізичний біль, завдані травми порушили його нормальні життєві стосунки, звичайний спосіб життя, а тому оцінив завдану йому моральну шкоду в 10000,00 грн.

З урахуванням вищенаведеного, вважає, що саме ОСОБА_4. повинен відшкодувати йому завдану шкоду, оскільки, шкода завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій основі володіє транспортним засобом.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з підстав викладених в позовній заяві, однак, в ході судового засіданні заслухавши пояснення позивача і його представника, зменшила позовні вимоги, і погодилась на відшкодування відповідачем позивачу матеріальної шкоди в сумі 870,00 грн. Позов в частині вимоги позивача про стягнення моральної шкоди в сумі 10000,00 грн. підтримала повністю, з посиланням на те, що позивач по даний час продовжує хворіти, в зв'язку з чим психологічно і фізично страждає, а отже йому заподіяно моральну шкоду.

Відповідач ОСОБА_4. в судовому засіданні позов визнав частково, оскільки, матеріальну шкоду в сумі 1421,80 грн. вважає завищеною, і в цій частині позов визнає на суму 870,00 грн., яку згоден відшкодувати, пояснивши, що документи якими позивач обґрунтовує витрати на лікування викликають сумнів у своїй правдивості, а з роздруківки по

міжміських розмовах, якою позивач обґрунтовує витрати на розмови з дружиною, коли перебував у лікарні, не в бачається, що він розмовляв саме з дружиною. Позов в частині вимоги позивача про стягнення моральної шкоди в сумі 10000,00 грн. не визнав, пояснивши, що вироком Камінь-Каширського районного суду Волинської від 31.05.2006 р. його було засуджено за ч. 2 ст. 286 КК України, та стягнуто з нього в користь позивача 3000,00 грн. моральної шкоди, яку він одразу після винесення вироку відшкодував позивачу, а оскільки, моральна шкода відшкодовується одноразово, то позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди повторно внаслідок отримання тілесних ушкоджень від злочину суперечать вимогам чинного законодавства.

Суд, заслухавши показання сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до висновку про необхідність часткового задоволення позову.

Судом встановлено, що підтверджується наявними у справі доказами і не заперечується сторонами, що 10.12.2005р. близько 18 год. на автодорозі між селами Запруддя і Сошичне Камінь-Каширського району, автомобіль марки "Фольцваген Т-4", д.н.НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4., виїхав на смугу зустрічного руху, в результаті чого відбулося зіткнення з автомобілем марки " Фольцваген Пасат", д.н. НОМЕР_2з причіпом під керуванням ОСОБА_5., пасажиром якого був ОСОБА_3., в наслідок чого позивач отримав тілесні ушкодження.

Не заперечується також сторонами, що під час досудового слідства по кримінальній справі про обвинувачення ОСОБА_4. у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України^ коли позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в Ковельській ЦРЛ, дружиною відповідача позивачу в рахунок відшкодування матеріальної шкоди було виплачено кошти в в. сумі 1200, 00 грн. , та те, що відповідач сплатив позивачу 3000,00 грн. моральної шкоди, яку було присуджено до стягнення вироком Камінь-Каширського районного суду Волинської від 31:05.2006 р.

Відповідно до ч. 4 ст. 1166 ЦК України, шкода завдана правомірними діями, відшкодовується у випадках, встановлених цим Кодексом та іншим законом, а згідно ч. 2 ст. 1167 цього ж кодексу, моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала, якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки.

Відповідно до 4.1,2 ст. 1187 ЦК України, джерелом підвищеної небезпеки є діяльність пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання...що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом.

У зв'язку з вищенаведеним, суд приходить до висновку про те, що шкода позивачу завдана джерелом підвищеної небезпеки ( транспортним засобом - автомобілем ) під керуванням ОСОБА_4., який і повинен відшкодовувати завдану позивачу матеріальну шкоду, що не заперечує і сам відповідач.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову в частині стягнення матеріальної шкоди повністю, з урахуванням зменшених позовних вимог, а саме в сумі 870, 00 грн..

Згідно ч. 5 ст. 23 ЦК України, моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як вбачається з вироку Камінь - Каширського районного суду Волинської області від 31.05. 2006 року, з ОСОБА_4. на користь ОСОБА_3 . стягнуто 3000,00 грн. моральної шкоди, яку відповідачем відшкодовано позивачу, що не заперечує і сам представник позивача.

За даних обставин, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову в частині

стягнення моральної шкоди.

Відповідно до ч.3 ст. 81, ч. 3 ст. 88 ЦПК України судові витрати слід стягнути з відповідача в користь держави.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 81, 88, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 23,1166,1167 ЦК України, суд ,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_3задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4на користь ОСОБА_3 870 ( вісімсот сімдесят ) гривень 00 копійок та в користь держави судовий збір в сумі 51 ( п'ятдесят одну) гривню 00 копійок та витрати на ІТЗ до Ковельського міськрайонного суду в сумі 30 (тридцять) гривень 00 копійок.

В задоволенні решти позову відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд Волинської області в наступному порядку:

·        заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;

·        апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація