- позивач: Мирошник Анастасія Юріївна
- відповідач: Мирошник Станіслав Анатолійович
- Третя особа: Служба у справах дітей по Московському району Департаменту служб у справах дітей виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 617/52/22
Провадження № 2/617/177/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2022 року Суддя Вовчанського районного суду Харківської області
Уханьова І.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа служба у справах дітей по Московському району Департаменту служб у спрвах дітей виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області , про визначення місця проживання дитини та визначення порядку участі батька у вихованні дитини ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Вовчанського районного суду Харківської області з вищевказаним позовом.
Ухвалою суду від 12 січня 2022 року позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків - оскільки подана з порушенням вимог ст.175 ЦПК України а саме в позові не містить відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; до справи не надані документи, які підтверджують позовні вимоги , належним чином завірені, зазначення доказів , що підтверджують кожну обставину викладену в позові .
До даного часу недоліки позовної заяви не усунуті, ухвала від 12.01.2022 року направлена судом належним чином за вказаною позивачем у позовній заяві електроної адреси , яка позивача була отримана 13.01.2022 року 12:43:10 год., однак до даного часу ухвала від 12.01.2022 року залишена без виконанння.
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції прозахист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури. На відміну від права на справедливий суд, право на доступ до суду не є абсолютним. Воно може бути обмежено, зокрема задля забезпечення нормального функціонування судової системи. Це включає часові обмеження, фінансовий тягар, вимоги щодо форми звернення тощо.Ще у справі Trukhv. Ukraine (50966/99, 14 жовтня 2003) Європейський суд дав оцінку застосуванню процесуальних обмежень у вигляді обовязку сплатити мито, надати копії документів у певній кількості та направити звернення до конкретного суду. Європейський суд не виявив жодних підстав вважати, що застосування згаданих процесуальних обмежень у цій конкретній справі було свавільним чи невиправданим.
Оскільки позивачем не усунуті недоліки позовної заяви у встановлений судом достатній строк, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.185 ЦПК України, ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд -
У х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа служба у справах дітей по Московському району Департаменту служб у спрвах дітей виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області , про визначення місця проживання дитини та визначення порядку участі батька у вихованні дитини - повернути позивачу.
Одночасно роз`яснюється, що повернення позову не перешкоджає повторному зверненню позивача до суду з позовною заявою, оформленою у відповідності до вимог ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом пятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду.
Суддя
- Номер: 2/617/177/22
- Опис: про визначення місця проживання дитини та визначення порядку участі батька у вихованні дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 617/52/22
- Суд: Вовчанський районний суд Харківської області
- Суддя: Уханьова І. С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.01.2022
- Дата етапу: 12.01.2022