Судове рішення #13369567

        

                                                              П О С Т А Н О В А                       Справа № 2-а/2508/25/2011

                                                     І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                                                                            (смт. Козелець)

28 січня 2011 року суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Непочатих В.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області про стягнення не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача про стягнення не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.

В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначила, що вона є «дитиною війни»в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни»і має право на пільги, передбачені цим Законом. Зокрема, посилаючись на ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивачка зазначила, що вона має право на отримання щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Ухвалою суду від 17.12.2010 року відкрито скорочене провадження у справі.

Відповідач 30.12.2010 року подав до канцелярії суду заперечення проти позову.

Справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини та надані докази, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»визначено, що дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни»особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.

Позивачка є дитиною війни, а також дружиною померлого чоловіка інваліда війни, тому має право на отримання підвищення до пенсії за її вибором відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»або ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Оскільки позивачка отримує підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», як дружина померлого чоловіка інваліда війни, тому на підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»права не має.

При вказаних обставинах, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити.

На підставі ст. 6, п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 183-2, 254 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

          

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі Чернігівської області про стягнення не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни –відмовити.

Копії постанови надіслати сторонам рекомендованим листом із повідомленням не пізніше наступного дня з часу її прийняття.

Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.   

Суддя: підпис. З оригіналом згідно. Суддя                                                                    Непочатих В.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація