Судове рішення #13362651

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

02 червня 2010 року                     Справа № 2-а-5675/10/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови №18362826 від 31.03.2010 р., визнання протиправними дії та бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження за №18362826 від 31.03.2010 р., а також позивачі просять визнати протиправними дії та бездіяльність Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по не винесенню постанови про відкриття виконавчого провадження та зобов’язати останнього вжити заходів щодо примусового виконання виконавчого документа і вручити обґрунтоване та законне письмове пояснення причин не виконання вимог ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 11.02.2010 р.

З позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує дії державного виконавця, який виніс постанову від 31.03.2010 р. про відмову у прийнятті до провадження виконавчого документа та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання ухвали Шевченківського районного суду м. Києва № 6-129/10 від 11.02.2010 р.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Згідно ст. 181 КАС України учасники  виконавчого   провадження   (крім   державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають  право  звернутися  до  адміністративного  суду із позовною заявою,  якщо  вважають,  що рішенням,  дією  або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права,  свободи чи  інтереси,  а  також   якщо законом  не  встановлено інший порядок судового оскарження  рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частинами 1 та 2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду. Скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Статтею 121-2 ГПК України визначено, що стягувач, боржник або прокурор мають право оскаржити дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів тільки до господарського суду, який розглянув відповідну справу по першій інстанції.

Як вбачається з матеріалів даної справи, рішення стосовно якого подано позовну заяву винесено за нормами Цивільного процесуального кодексу України, заява в суді першої інстанції також розглядалася за нормами ЦПК.

Відповідно до вимог ст. 109 КАС України , суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі , якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ч.1, ч.2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 383 ЦПК України,  ст. 17, п.1 ч.1 ст.109, ст.165, ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

у х в а л и в:

1.   У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови №18362826 від 31.03.2010 р., визнання протиправними дії та бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії, - відмовити.

2.   Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї документами та матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                   А.М. Леонтович

            З оригіналом згідно. Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація