КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
18 травня 2010 року Справа № 2-а-5244/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Музичанської територіальної виборчої комісії про визнання незаконним засідання комісії та зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі – позивач) звернулась до суду з позовом до Музичанської територіальної виборчої комісії про визнання незаконним засідання виборчої комісії від 03.05.2010, а також зобов’язання відповідача: надати затверджену в установленому порядку копію рішення та протокол засідання комісії від 03.05.2010; провести засідання з розгляду протоколу зборів виборців; видати ініціативній групі, яка внесла пропозицію про відкликання депутата Музичанської сільської ради ОСОБА_2 необхідну кількість підписних листів на підтримку пропозиції про відкликання депутата.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів убачається, що предметом позову є засідання Музичанської територіальної виборчої комісії від 03.05.2010, яке позивач просить суд визнати незаконним, а також зобов’язати виборчу комісію вчинити певні дії.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (частина перша статті 2 Кодексу).
Адміністративні суди, згідно зі статтями 3, 4 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюють правосуддя в адміністративних справах – переданих на вирішення адміністративного суду публічно-правових спорах, у яких хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування чи їхня посадова чи службова особа.
Категорії спорів, що складають предмет адміністративної юрисдикції наведені у частині першій статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Засідання територіальної виборчої комісії є формою діяльності даного суб’єкта владних повноважень як колегіального органу, і не є рішенням суб’єкта владних повноважень у сфері публічно-правових відносин у розумінні частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо вимог позивача про зобов’язання територіальну комісію вчинити певні дії, то вони є способами захисту, які можуть застосовуватись лише за наявності протиправного рішення (нормативно-правового акта чи правового актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, тобто є похідними і не можуть заявлятися окремо від вимог про визнання протиправним рішення, дій чи бездіяльності.
За наведених обставин даний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У зв’язку з викладеним вище, керуючись статтями 2, 3, 4, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Музичанської територіальної виборчої комісії про визнання незаконним засідання виборчої комісії від 03.05.2010, а також зобов’язання відповідача: надати затверджену в установленому порядку копію рішення та протокол засідання комісії від 03.05.2010; провести засідання з розгляду протоколу зборів виборців; видати ініціативній групі, яка внесла пропозицію про відкликання депутата Музичанської сільської ради ОСОБА_2 необхідну кількість підписних листів на підтримку пропозиції про відкликання депутата, - відмовити.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї документами та матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя (підпис) А.М. Леонтович
З оригіналом згідно. Суддя