Судове рішення #13362541

  КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 грудня 2010 р.                                             №2а-9844/10/1070

приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань № 1022      

час прийняття постанови :   11 год. 49 хв.        

Київський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого -                 судді Леонтович А.М.

при секретарі -                 Воронюк М.М.

за участю представників сторін:        

від  позивача                               Козаренко Н.М. (за довіреністю)

від відповідача :                 Гулака С.Ф. (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні  адміністративну справу


за позовом

до

про      

Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської   області

Державного підприємства «Племінний завод «Плосківський»

 стягнення  боргу-недоїмки та фінансової санкції.

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Управління Пенсійного фонду України  у Броварському районі Київської області  звернулось з позовною заявою до суду, в якій  просить стягнути з відповідача – Державного підприємства «Племінний завод «Плосківський» борг-недоїмку та фінансову санкцію в розмірі 134 857 грн 45 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач Державне підприємство «Племінний завод «Плосківський» є  страхувальником, відповідно до  статті 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та виходячи з норм статті 17 даного Закону зобов’язане сплачувати в установлені строки страхові внески до Пенсійного фонду України. Відповідно до поданих розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за вересень 2010 року підлягало сплаті 55 446 грн 46 коп. За несвоєчасну сплату у відповідності до пункту 2 частини дев'ятої статті 106 зазначеного Закону, до відповідача було застосовано фінансову санкцію в сумі 79 410 грн 99 коп. Фінансова санкція була отримана представником відповідача 12.11.2010 року та не оскаржена у встановлені законом терміни.  

Представник позивача  у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.  

Представник відповідача у судовому засіданні подав письмову заяву про визнання позову, в якій зазначено, що ДП «Племінний завод «Плосківський» визнає позов Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області про стягнення боргу-недоїмки та фінансової санкції в сумі 134 857 грн. 45 коп. в повному обсязі та просить суд розстрочити сплату боргу терміном на 18 місяців, про що і не заперечував представник позивача.  

Згідно з частиною другою статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.

Відповідно до приписів частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Цією ж статтею встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Судом встановлено, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї - небудь права, свободи або інтереси.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з частиною третьою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, які визнаються  сторонами, можуть  не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду  не виникає сумнівів щодо достовірності  цих обставин та добровільності їх визнання.

Окрім того, згідно з вимогами статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження — із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що відповідач визнав позовні вимоги, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі та вважає за необхідне з огляду на посилання представника відповідача на скрутне фінансове становище – розстрочити виконання судового рішення.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 69-71, 97, 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

    П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов – задовольнити.

Стягнути  з Державного підприємства «Племінний завод «Плосківський»  (07450, Київська область, Броварський район, с. Плоске, вул. Жовтнева, 2, ідентифікаційний код 00849652)  на користь Управління Пенсійного фонду України  у Броварському районі  Київської області суму боргу в розмірі 134 857 (сто тридцять чотири тисячі вісімсот п’ятдесят сім) грн. 45 коп.

Розстрочити виконання судового рішення на 18 (вісімнадцять) місяців в рівномірних частках сплати щомісячно в сумі 7 492 (сім тисяч чотириста дев’яносто дві) грн. 08 коп. з моменту набрання рішенням законної сили.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні – протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя:             (підпис)                 А.М. Леонтович

З оригіналом згідно. Суддя

Повний текст постанови виготовлено 27.12.2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація