Судове рішення #13362540

  КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 грудня 2010 р.                                     №2а-7770/10/1070 приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, зал судових засідань №1022  

час прийняття постанови :   11  год.  48  хв.        

Київський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого -                 судді Леонтович А.М.

при секретарі -                 Воронюк М.М.

за участю   представників сторін

від позивача:                            Мельник В. Ю. (за довіреністю)                  

від  відповідача:                                           не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні  адміністративну справу


за позовом

до

про Управління Пенсійного Фонду України у Бориспільському районі Київської області

Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Любарці”

стягнення заборгованості

                 


ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного Фонду України у Бориспільському районі Київської області (надалі - Позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Любарці” (надалі - Відповідач) про стягнення заборгованості по виплаті пільгових пенсій в сумі 2071 грн 38 коп.

Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій Відповідач не відшкодовує, чим порушує законодавство України.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, заяв про неможливість прибуття до суду не надходило.

Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується у відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

За період з 20 липня 2010 року по 1 серпня 2010 року у Відповідача утворилась заборгованість по сумах пільгових пенсій, що виплачені пенсіонерам, які набули стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до підпункту “б-з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, - 2040 грн 65 коп.

Заборгованість підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за 2009 рік, розрахунком суми боргу перед Позивачем станом на 1 серпня 2010 року

Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 26 червня 1997 року, платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно пункту 1 статті 14 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Судом встановлено, що Сільськогосподарський виробничий кооператив “Любарці” (ЄДРПОУ 00849824) є юридичною особою, зареєстрованою Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області 15 березня 2007 року, згідно витягів з ЄДРПОУ №081104 та №081106.

Судом також встановлено, що Відповідач зареєстрований, як платник в Управлінні Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області та є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів ПФУ. Відшкодуванню підлягають витрати ПФУ на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини другої  Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених згідно «б»-«з»  ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, значеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно абзацу 4  пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР, для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б" — “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР, для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону встановлюються ставки збору в  розмірі  100 відсотків від об’єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.  

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі - Інструкція), розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно з пунктом 6.8. Інструкції підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.  

Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України у Бориспільському районі Київської області було вручено Відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" станом на 1 серпня 2010 року.

Судом також встановлено, що відповідно до Розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" станом на 1 серпня 2010 року. Відповідно розрахунку  позовної суми  відповідач  за період з 20 липня 2010 року по 1 серпня 2010 року  зобов'язаний  був відшкодувати Позивачу фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 2071 грн. 38 коп.

Суд враховує, що відповідно до частини 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від  09 липня 2003 року  № 1058-ІV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, у тому числі із сплати  податків та інших обов'язкових платежів.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що сума боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 2071 грн 38 коп.  не погашена  Відповідачем  на день розгляду справи,  вона підлягає стягненню з Відповідача.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини в справі, об’єктивно оцінивши всі наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими,  а позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз на Відповідача.

Керуючись статтями 9, 69-71, 97, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

    П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов - задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Любарці” (ідентифікаційний код 00849824, Київська область, Бориспільський район, с. Любарці, вул. Леніна, 69А, 08360) на користь Управління Пенсійного фонду України у Бориспільському районі Київської області заборгованість по пільговим пенсіям в сумі 2 071 (дві тисячі сімдесят одна) грн. 38 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні – протягом десяти днів з дня отримання її копії.

               

Суддя :                     (підпис)                 А.М. Леонтович

З оригіналом згідно. Суддя        

Повний текст постанови виготовлено 21.12.2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація