ф
У Х В А Л А
28 січня 2011 р. Справа № 2а/0470/1577/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 м. Дніпропетровськ до Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради; тертя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним і недійсним рішення № 8/8-5 від 28.02.2007р., -
ВСТАНОВИВ:
26.01.2011 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради; третя особа: ОСОБА_2 та просить:
- поновити строк на оскарження рішення № 8/8-5 від 28.02.2007р. сесії Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради;
- визнати протиправним рішення № 8/8-5 від 28.02.2007р. сесії Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради «Про вирішення спору з питань суміжного землекористування АДРЕСА_1»;
- визнати недійсним рішення № 8/8-5 від 28.02.2007р. сесії Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради «Про вирішення спору з питань суміжного землекористування АДРЕСА_1».
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що оспорювань рішення прийнято з порушенням ст. ст. 116, 183 Земельного кодексу України.
Суд вважає за необхідне повернути вищезазначену позовну заяву, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Положеннями статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування» встановлена система місцевого самоврядування, яка включає:територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Відповідно до частиною першої та другої статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач оскаржує рішення сесії Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради № 8/8-5 від 28.02.2007р., яке прийняте органом місцевого самоврядування.
Таким чином, у розумінні статей 5, 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідач – Амур-Нижньодніпровська районна у м. Дніпропетровську рада є органом місцевого самоврядування, у зв’язку з чим зазначена позовна заява не підлягає розгляду в Дніпропетровському окружному адміністративному суді.
Згідно із положеннями п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Отже, розгляд і вирішення даного адміністративного спору відноситься до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду у відповідності до вимог ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 18, п.6 ч. 3 ст. 108, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 м. Дніпропетровськ до Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради; третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним і недійсним рішення № 8/8-5 від 28.02.2007р.- повернути позивачу.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу за зазначеною у позовній заяві адресою.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва