Cпpава № 2-723/2007 р
Р I Ш Е H H Я
I М Е H Е М У К Р А Ї H И
05 грудня 2007 pоку Менський pайонний суд
Чеpнiгiвської областi
в складi:
головуючого - суддi Ченцової С.М.
пpи секpетаpi Зубкович Н.Ф.
з участю позивачки
pозглянувши у вiдкpитому попередньому судовому засiданнi в залі суду м. Мена Чернігівської області цивільну спpаву за позовом ОСОБА_1 до Ленінівської сільської ради Менського району Чернігівської області, треті особо, що не заявляють самостійних вимог: Менська державна нотаріальна контора та ОСОБА_2 пpо визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини, суд
В С Т А H О В И В:
У листопаді 2007 року ОСОБА_1 звеpнулася до суду з позовом до Ленінівської сільської ради Менського району Чернігівської, треті особи, що не заявляють самостійних вимог: Менська державна нотаріальна контора та ОСОБА_2 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що після смерті її батька - ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина на усе домоволодіння, що розташовані в АДРЕСА_1. Крім того, спадщина відкрилась на земельні та майнові паї, грошові вклади та інше рухоме майно. Після смерті її батька усе спадкове майно прийняла її рідна мати ОСОБА_4, яка залишилася проживати в даному домоволодінні одна. Вважаючи, що спадкове майно від батька перейшло у спадщину її матері, а тому вона не зверталася із заявою до Менської державної нотаріальної контори про прийняття своєї частки у спадщині. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її рідна мати ОСОБА_4, після смерті якої відкрилась спадщина на усе домоволодіння по АДРЕСА_1, а також на майнові та земельні паї, грошові заощадження та рухоме майно. на даний час вона не може оформити на прийняття спадщини через Менську державну нотаріальну контору, через пропуск строку подачі заяви про прийняття спадщини їй було рекомендовано звернутися до суду для вирішення питання про його продовження. Позивачка помилково вважала, що її мати оформила на себе спадщину після смерті батька, а також тому, що після смерті матері вона вважала, що спадщина оформляється після шестимісячного терміну після смерті спадкодавця, а не протягом цього строку.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позову не заперечував.
Представник третьої особи - Менської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, але надіслав на адресу суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти позову не заперечує.
Представник Ленінівської сільської ради Менського району Чернігівської області в судове засідання не з'явився, хоча про день і час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив, клопотань про розгляд справи тільки з його участю не надходило, тому справу розглянуто без його участі, за наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, третьої особи - ОСОБА_2, дослiдивши матерiали справи, суд прийшов до висновку, що позов пiдлягає задоволенню з таких пiдстав.
Так, відповідно до ст.ст. 1269, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено що, батько позивачки - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернігові, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть НОМЕР_1, виданого виконавчим комітетом Ленінівської сільської ради Менського району Чернігівської області 14 червня 2005 року. Мати позивачки - ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Чернігові, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть НОМЕР_2, виданого виконавчим відділом реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міського управління юстиції.
Позивачка являється рідною дочкою спадкодавців, що підтверджується ксерокопіями свідоцтв про народження НОМЕР_3 виданого Ленінівською сільською радою Менського району Чернігівської області від 03.12.1968 року та свідоцтвом про одруження ІІ-АГ виданого Ленінівською сільською радою Менського району Чернігівської області від 17.02.1968 року.
Таким чином позивачка являється спадкоємицею першої черги за законом і фактично володіє спадковим майном, але у встановлений законом строк не подала заяву про прийняття спадщини, оскільки помилково вважала, що таку заяву слід подавати через шість місяців після смерті батьків, а не у шестимісячний термін після відкриття спадщини, а тому пропустила строк для подачі заяви з поважних причин.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає що позов ОСОБА_1 до Ленінівської сільської ради Менського району Чернігівської області пpо визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини можливо задовольнити, продовживши їй строк для подачі заяви для прийняття спадщини.
На підставі викладеного, кеpуючись, ст.ст. 1269, 1272 ЦК України, ст.ст. 212- 215 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Ленінівської сільської ради Менського району Чернігівської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог: Менська державна нотаріальна контора та ОСОБА_2 пpо визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, жительці АДРЕСА_2 строк для подачі заяви про прийняття спадщини до трьох місяців з моменту вступу рішення в законну силу.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Ченцова