Справа № 2-2929
2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 1" липня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Іваненко Ю.Г.
при секретарі - Арнаутові Я.Б.
з участю представника позивача - Гусєвої Д.І
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу „Енергозбут Київенерго" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію.
Свої вимоги мотивує тим, що між АЕК „Київенерго" та ОСОБА_2 24.12.2004 року укладено договір про користування електричною енергією № 04005641409.
Відповідач свої обов"язки по сплаті за спожиту електричну енергію вчасно не виконувала, в зв"язку з чим допустив виникнення заборгованості перед позивачем, яка станом на лютий 2009 року становить 962 грн. 87 коп.
В судовому засіданні представник позивача Гусєва Д.І. позовні вимоги підтримала повністю, з підстав викладених в них, просила суд задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнала, зазначивши, що борг повністю погашено.
Суд, вислухавши представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
В даному судовому засіданні встановлено, що між АЕК „Київенерго" та ОСОБА_2 24.12.2004 року укладено договір про користування електричною енергією № 04005641409.
Відповідно до п. 1 ст. 714 ЦК України, За договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до п. 3 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією, укладеного між споживачем та енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з типовим договором про користування електричною енергією.
Відповідно до п.п. 1., 11 зазначеного договору, енергопостачальник бере на себе зобов"язання надійно постачати споживачу електричну енергію в необхідних йому обсягах відповідно до потужності електроустановок споживача з гарантованим рівнем надійності, безпеки та якості, а споживач зобов’язується оплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором.
Відповідно до п. п. 19, 21 Правил, розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюється за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку. Знімання показань приладів обліку правдиться споживачем щомісяця. Енергопостачальник має право контролювати правильність знімання показань приладів обліку та оформлення платіжних документів споживачем.
Вартість електроенергії визначається як добуток обсягу споживання електроенергії на тариф, що діяв у період, за який здійснюється оплата.
Відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 20 липня 2006 року № 926 „Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам тариф на електроенергію, що відпускається населенню складає 0, 2436 грн. (з ПДВ).
19.09.2003 року при укладенні договору зафіксовано такі показники електролічильника: 000634 кВтг та заборгованість сумою 961, 95 грн.
Відповідно до п. 27 Правил, у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного в договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії. У разі не сплати за спожиту електричну енергію на 30 день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі.
Відповідно до п. 48 Правил, споживач бере на себе відповідальність за прострочення внесення платежів за електричну енергію.
Відповідно до п.28 Правил, у разі відсутності у споживача коштів на оплату заборгованості він повинен звернутися до енергопостачальника із заявою про складання графіка погашення заборгованості або відстрочення терміну оплати та надати довідки, що підтверджують його неплатоспроможність.
16.05.2007 року між позивачем та відповідачем укладено договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію строком на 12 місяців.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, відповідач повністю сплатив заборгованість за використану електричну енергію та його було підключено до електричної мережі.
Відповідно до вимог ст. 526, 527 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Таким чином, позовні вимоги позивача не знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а тому задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 526, 527, 714 ЦК України, Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357, ст. 5, 6, 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 218, 223 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Акціонерній енергопостачальній компанії „Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу „Енергозбут Київенерго" в задоволенні позовних вимог до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію - відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
- Номер: 2-і/363/55/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2929/2009
- Суд: Вишгородський районний суд Київської області
- Суддя: Іваненко Ю.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.03.2019
- Дата етапу: 05.04.2019