Судове рішення #13349850

      РІШЕННЯ                      2- 3286/09

Іменем України

13 липня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі

головуючого судді Чередніченко Н.П.

при секретарі Гайді В.В.

з участю представника прокуратури Винника О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Служби у справах дітей Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_3, третя особа Прокуратура Голосіївського району м. Києва про позбавлення батьківських прав, -

встановив:

Позивач Служба у справах неповнолітніх Голосіївської РДА в м. Києві звернулася до суду з зазначеним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що в Голосіївському районі м. Києва проживають неповнолітні ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, які позбавлена батьківського піклування.

Мати ОСОБА_6 дітьми не цікавиться, не зустрічається.В даний час діти знаходяться в притулку для малолітніх.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги за вищевказаними обставинами та просить суд позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2

Відповідач ОСОБА_3 до суду повторно не з»явилася. Причина її неявки суду невідома.

Представник прокуратури Голосіївського району в м. Києві не заперечив проти задоволення позовних вимог позивача та позбавлення батьківських прав відповідача відносно дітей.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, думку прокурора, який вказав, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідач по справі умисно ухиляється від виконання своїх обов»язків по вихованню та утриманню своїх дітей, вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Відповідно до ст..11 Закону № 2402 -111 сім»я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання сім»ї разом з батьками або в сім»ї одного з них та на піклування батьків. Право дитини на отримання належного сімейного виховання виникає у неї з моменту народження.

Відповідно до вимог ст. 180 Сімейного Кодексу батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У відповідності до ст. 164 СК України, батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов"язків по вихованню дітей чи зловживають батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми, шкідливо впливають на дітей своєю аморальною, антигромадською поведінкою, а також якщо батьки є хронічними алкоголіками чи наркоманами.

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб. Які не виконують батьківських обов»язків, і способом захисту прав та інтересів дитини.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4), ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 5).Згідно копій свідоцтв про народження матір»ю дітей є відповідач по справі.

Ухилення відповідача від своїх батьківських обов»язків по вихованню своїх дітей стверджується Наказом № 39 від 15.10.2008 року (а.с. 7) про постановку на облік неповнолітній ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які опинилися в складному становищі ; Актом від 05.11.2008 року (а.с. 9) про знайдену дитину, з якого вбачається, що була виявлена ОСОБА_4 по АДРЕСА_1, яка проживала сама в антисанітарних умовах, без матері, яка її залишила, Аналогічним актом від 29.01.2009 року (а.с. 10). з якого вбачається, що дівчинка проживала сама у вищевказаній квартирі біля двох тижнів, місце знаходження матері дитини - невідомо ; висновком Служби у справах дітей Голосіївської РДА в м. Києві (а.с. 11) про притягнення до адміністративної відповідальності по ст.. 184 КУпАП ОСОБА_3 за невиконання батьківських обов»язків, довідкою Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві (а.с. 12) згідно з якою встановити місце перебування ОСОБА_4 не можливо ; Актами обстеження житлово-побутових умов проживання неповнолітніх дітей (а.с. 16, 17) з яких вбачається, що ОСОБА_3 не створила для своїх дітей належних умов проживання, Інформацією з СЗШ № 286 м. Києва (а.с. 22) у відповідності до якої ОСОБА_3 навчанням дитини не цікавилася.

У відповідності до висновку Служби у справах неповнолітніх необхідно позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно неповнолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , оскільки мати не бажає виконувати свої обов»язки по вихованню, утриманню та забезпеченню своїх дітей.

Все дане в сукупності засвідчує вину матері перед дитиною.

В зв"язку з наведеним суд прийшов до висновку, що вимоги позивача обгрунтовані, а тому підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач не може бажає виконувати своїх обов»язків по вихованню неповнолітніх дітей.

На підставі ст..88 ЦПК України підлягають стягненню державне мито з відповідачів в розмірі 8, 50 грн та у відповідності до вимог ст.. 81 ЦПК України 7, 50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.

На підставі викладеного, ст. с. 164, 165, 180, 182, 184 СК України та керуючись ст. ст. 212-215 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позов Служби у справах неповнолітніх Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав - задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_3 відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з ОСОБА_3 державне мито в розмірі 7, 50 грн. в бюджет держави та 8, 50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст.. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація