Судове рішення #13348070

справа № 2-2928

2009 piк

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 липня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Іваненко Ю.Г.

при секретарі - Арнаутові Я.Б

з участю представника позивача - Гусєвої Д.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою

Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу „Енергозбут Київенерго" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію.

Свої вимоги мотивує тим, що між АЕК „Київенерго" та ОСОБА_2 19.09.2003 року укладено договір про користування електричною енергією № 04004103311.

Відповідач свої обов’язки по сплаті за спожиту електричну енергію вчасно не виконувала, в зв"язку з чим допустив виникнення заборгованості перед позивачем, яка станом на лютий 2009 року становить 5800 грн. 31 коп.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала повністю, з підстав викладених в них, просила суд задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, про день та час розгляду справи повідомлялася належним чином, про причини неявки суду не відомо.

Відповідно до ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з’явилися в судове засідання без поважних причин.

Згідно ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, яка не заперечував проти заочного розгляду її позовної заяви, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справу можливо розглянути у відсутності відповідача, які не з’явилася та винести заочне рішення, а позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.

Як встановлено в судовому засіданні, між АЕК „Київенерго" та ОСОБА_2 19.09.2003 року укладено договір про користування електричною енергією № 04004103311.

Відповідно до п. 1 ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Відповідно до п. 3 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією, укладеного між споживачем та енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з типовим договором про користування електричною енергією.

Відповідно до п.п. 1., 11 зазначеного договору, енергопостачальник бере на себе зобов"язання надійно постачати споживачу електричну енергію в необхідних йому обсягах відповідно до потужності електроустановок споживача з гарантованим рівнем надійності, безпеки та якості, а споживач зобов’язується оплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором.

Відповідно до п. п. 19, 21 Правил, розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюється за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку. Знімання показань приладів обліку правдиться споживачем щомісяця. Енергопостачальник має право контролювати правильність знімання показань приладів обліку та оформлення платіжних документів споживачем.

Вартість електроенергії визначається як добуток обсягу споживання електроенергії на тариф, що діяв у період, за який здійснюється оплата.

Відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 20 липня 2006 року № 926 „Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам тариф на електроенергію, що відпускається населенню складає 0, 1872 грн. (з ПДВ).

19.09.2003 року при укладенні договору зафіксовано такі показники електролічильника: 83051 кВтг та заборгованість сумою 9097, 80 грн.

Відповідно до п. 27 Правил, у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного в договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії. У разі не сплати за спожиту електричну енергію на 30 день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі.

Відповідно до п. 48 Правил, споживач бере на себе відповідальність за прострочення внесення платежів за електричну енергію.

Відповідно до п.28 Правил, у разі відсутності у споживача коштів на оплату заборгованості він повинен звернутися до енергопостачальника із заявою про складання графіка погашення заборгованості або відстрочення терміну оплати та надати довідки, що підтверджують його неплатоспроможність.

Законом України „Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію" від 20.02.2003 року встановлено право громадян залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реєстрації укладати з підприємствами -надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості за комунальні послуги.

12.05.2005 року між позивачем та відповідачем укладено договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію строком на 36 місяців.

Отже, окрім поточного споживання відповідач зобов’язувався протягом 05.2005 - 05.2008 року сплачувати по 263, 10 грн. кожного місяця в погашення заборгованості відповідно до договору про реструктуризацію заборгованості.

Відповідно до ст.. 509 ЦК України, . Зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку

Відповідно до вимог ст. 526, 527 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.

Судом не встановлено, що відповідач на час розгляду справи сплатив заборгованість за комунальні послуги.

Таким чином, з відповідача підлягає стягненню борг, станом на лютий 2009 року, що складає 5800 грн. 31 коп., а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню 8 грн. судового збору, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи - 30 гривень.

На підставі викладеного та керуючись 509, 526, 527, 625, 714 ЦК України, ст. ст. 10, 57, 58, 88, 195, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 244-226 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позовні вимоги Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу „Енергозбут Київенерго" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) на користь Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго" (м. Київ, пл.. І. Франка, 5, р/р № 26038301201 ГУ по м. Києву та Київській області ВАТ „Ощадбанк", МФО 322669, код ЄДРОПУ 00131305) заборгованість у сумі 5 800 (п"ять тисяч вісімсот) гривень 31 копійка.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) на користь Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго" (м. Київ, пл.. І. Франка, 5, р/р № 26000306201 ГУ по м. Київу та Київській області ВАТ „Ощадбанк", МФО 322669, код ЄДРОПУ 00131305) - 58 (п’ятдесят вісім) гривень судового збору.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) на користь Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго" (м. Київ, пл.. І. Франка, 5, р/р № 26000306201 ГУ по м. Київу та Київській області ВАТ „Ощадбанк", МФО 322669, код ЄДРОПУ 00131305) - 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація