Судове рішення #13342831

РІШЕННЯ                     2-3099/09

Іменем України

20 липня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва

В складі головуючого судді Чередніченко Н.П.

При секретарі Гайді В.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Голосіївської районної ради, треті особи Головне управління земельних ресурсів, ОСОБА_4, Комунальне підприємство «Київське міськн бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна « про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, -

встановив:

У квітні 2009 року позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів в якому просять визнати за ними право власності на в рівних долях на спадкове майно, а саме житловий будинок з при будинковими будівлями по АДРЕСА_1 та встановити право користування на спадкове майно, а саме земельну ділянку площею 716 кв. м. за вищевказаною адресою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, який був сином та батьком позивачів по справі. З дружиною він розлучився у 1989 році. Після смерті ОСОБА_5 залишилося спадкове майно, яке складається з житлового будинку АДРЕСА_1, загальною площею 60, 2 кв. м., житловою 31, 5 кв. м. Звернувшись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини їм було відмовлено в зв»язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок. В зв»язку з чим позивачі і звернулися до суду.

В судовому засіданні позивачі підтримали свої вимоги за вищевикладеними обставинами та просили суду задовольнити позов визнати за ними право власності на житловий будинок з при будинковими будівлями, розташованими по АДРЕСА_1 та визнати за ними право користування земельною ділянкою площею 71 кв. м. за за адресою АДРЕСА_1.

Відповідач Голосіївська районна в м. Києві Рада в судове засіданні не направила свого представника. Причини їх неявки суду невідомі.

Третя особа Головне управління земельних ресурсів до суду не з»явилися. Направили до суду лист з проханням слухати справу у їх відсутність.

Третя особа: КП « Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна « до суду не з»явилися, направивши лист з проханням слухати справу у їх відсутність.

Третя особа ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечила проти задоволення позову, зазначивши, що вона з померли розлучилася ще в 198 році і тому не має жодних матеріальних претензій з приводу визнання за позивачами права власності на спадкове майно.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позови підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 (а.с. 11)

Після його смерті спадкоємцями стали його мати ОСОБА_1 (а.с. 12 та син ОСОБА_2 (а.с. 8).

Зі своєю дружиною померлий розлучився в 1989 році.

ОСОБА_5 на день смерті проживав та був зареєстрованим за адресою АДРЕСА_1 (а.с. 13).

Житловий будинок № 26 був побудований в 1947 році. Відповідно до інвентаризаційної справи з 1947 рік, будинок розташований на присадибній ділянці по АДРЕСА_2, належав ОСОБА_6 (а.с. 32)

Правовстановлюючі документи на будинок не видавалися, однак підтверджується, що ОСОБА_6 користувався земельною ділянкою № 26, на якій розташований житловий будинок, вбиральня та сад.

Після перейменування АДРЕСА_2, ОСОБА_6 3 сім»єю продовжував проживати у будинку № 26.

Відповідно до Проекту водопровідної підвідної до будинку АДРЕСА_1, який належить ОСОБА_6, 08.05.1961 року було погоджено у Службі мережі водопроводу отримання дозволу на проведення земляних робіт, установки водоміру.

В 1974 році та 1983 році зроблені оцінка житлового будинку і при будинкових будівель.

З моменту побудови будинку ОСОБА_6 проживав у ньому разом із сім»єю дружина, син ОСОБА_7 та дочки ОСОБА_8 і ОСОБА_9 (позивачка по справі), яка в 1959 році одружилася з ОСОБА_10 В 1960 році народився ОСОБА_5 (а.с. 12)

Після одруження ОСОБА_5 у спірному будинку поселилися та були зареєстровані його дружина ОСОБА_4 та їх син ОСОБА_2

Після смерті у 1978 році ОСОБА_6 позивачка фактично прийняла спадщину, проживаючи у спірному будинку, хоча користувачем будинку був вказаний її син ОСОБА_5

ОСОБА_5 протягом багатьох років володів та користувався спрним будинком, займався його благоустроєм, оплачував комунальні послуги, вкладав кошти на відновлення та ремонт будинку.

Крім того згідно заповіту від 20.09.1988 року жилий будинок з прилеглими до нього надвірними будівлями, що знаходяться в АДРЕСА_1, ОСОБА_11 заповіла ОСОБА_5.

У 1990 та 1997 роках були виготовлені технічні паспорти на вказаний житловий будинок.

20.07.1998 року по заяві ОСОБА_4 складено Акт обстеження будинковолодіння АДРЕСА_1 в м. Києві.

Відповідно до вказаного Акту, будинок належить чоловіку заявниці -ОСОБА_5, з яким у неї розірвано шлюб, у будинку проживає та зареєстровано три особи ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_2

Відповідно до довідки ф.№ 3 від 07.09.2007 року у спірному будинку проживають та зареєстровані сторони по справі.

Після смерті ОСОБА_5 позивачі по спарві фактично прийняли спадщину і вступили у володіння спадковим майном. Доглядають будинок та земельну ділянку, на якій він розташований разом з при будинковими будівлями, оплачують комунальні послуги, обробляють землю.

Відповідно до п. 11 Постанови пленуму Верховного Суду України за № 7 від 04.10.91 року « про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок « одночасно з роз»ясненням спору про право власності на будинок, суд може також згідно зі ст.. 120 ЗК України вирішити питання, якщо воно заявлено про порядок використання і розпорядження земельною ділянкою, громадянами, яким жилий будинок належить на праві власності

Відповідно до ст.. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених ст.. 1259 цього Кодексу.

Відповідно до ст.. 1259 ЦК України фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, як має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Відповідно до ст.. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який пережив, батьки.

Відповідно до вимог ст.. 1267 ч. 1 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Відповідно до ст.. 1268 ч.2 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

На підставі вказаних норм закону, враховуючи позивачі є спадкоємцями. померлого сина та батька, всі сторони визнають позовні вимоги та не заперечують проти їх задоволення, суд вважає можливим визнати за кожним з позивачів право власності на домоволодіння АДРЕСА_1

На підставі викладеного та керуючись ст..212-215 ЦПК України, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Голосіївської районної ради, треті особи Головне управління земельних ресурсів, ОСОБА_4, Комунальне підприємство «Київське міськн бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна « про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях право власності на житловий будинок з при будинковими будівлями (сарай, вбиральня. гараж), розташованими по АДРЕСА_1 та визнати за ними в рівних долях право користування земельною ділянкою площею 71 кв. м. за адресою АДРЕСА_1.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст.. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація