Справа № 2-70, 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
23 квітня 2007 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої: Марущак Н. М.,
при секретарі: Карабань З. І.,
з участю позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ставище справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
До суду з вказаним позовом звернувся ОСОБА_1посилаючись на те, що він з відповідачкою з 11 червня 2005 року перебуває у шлюбі, зареєстрованому виконкомом Іванівської сільської ради Ставищенського району Київської області, актовий запис № 4. Дітей від шлюбу вони не мають.
Просить розірвати шлюб з відповідачкою, посилаючись на те, що з часу сумісного проживання відповідачка стала зневажливо ставитися до його, як до чоловіка, не бажала вести домашнє господарство. На підставі вказаного між ними почали виникати непорозуміння та сварки. Через чотири місяці після одруження відповідачка забрала всі свої речі і переїхала на постійне місце проживання до своїх батьків. З вказаного часу вони проживають окремо, спільного господарства не ведуть.
В судовому засіданні позивач підтримав позов, підтвердив обставини, на які посилається в позовній заяві. Допитаний за ухвалою суду відповідно до ст. 184 ЦПК України в якості свідка за його згодою позивач суду показав, що він з відповідачкою з 11 червня 2005 року перебуває в шлюбі. Дітей від шлюбу не мають. Оскільки між ними виникали постійні конфлікти на побутовому рівні, в жовтні 2005 року вони з відповідачкою припинили сімейні стосунки. Відповідачка залишилась проживати в своїх батьків, а він повернувся проживати в м. Б. Церква.
Відповідачка в судове засідання не прибула, про час і місце судового розгляду оповіщена у встановленому порядку; причини неявки суду не повідомила. Відповідно до ст. ст. 169 ч. 4, 225 ЦПК України суд постановив ухвалу про проведення заочного розгляду справи.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, його покази як свідка, та дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що сторони уклали шлюб та зареєстрували його 11 червня 2005 року у виконкомі Іванівської сільської ради Ставищенського району Київської області, актовий запис № 4. Неповнолітніх дітей від шлюбу вони не мають. Шлюбні стосунки сторони припинили в жовтня 2005 року, з цього часу проживають окремо.
Вказані обставини підтверджуються: показами допитаного за ухвалою суду в якості свідка позивача; копією свідоцтва про укладення шлюбу серіїНОМЕР_1виданого виконкомом Іванівської сільської ради Ставищенського району Київської області 11 червня 2005 року, відповідно до якого сторони одружились 11 червня 2005 року, випискою з паспорта про сімейний стан, з якого вбачається, що сторони дітей від даного шлюбу не мають.
У відповідності з ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Суд вважає, що взаємовідносини, які склались в сім'ї сторін, свідчать про те, що їх сім'я розпалася остаточно і збереження такого шлюбу неможливе і недоцільне, оскільки це суперечить інтересам сторін.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу суд вважає, що із сторін слід стягнути державне мито на користь органу місцевого самоврядування.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 169 ч. 4, 209, 213-215, 225 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1таОСОБА_2, зареєстрований 11 червня 2005 року виконкомом Іванівської сільської ради Ставищенського району Київської області, актовий запис № 4, розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу із ОСОБА_1таОСОБА_2, стягнути державне мито в розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок, з кожного, на користь бюджету органу місцевого самоврядування.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачкою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя