Судове рішення #13330099

                Справа №2а-3392/10   

УХВАЛА   

про залишення позову без розгляду

    27 грудня 2010 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Абухін Р.Д., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області про зобов’язання вчинити певні дії,     

В С Т А Н О В И В :   

ОСОБА_1 звернувся з вищезазначеним позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни, в період з 2006 року по жовтень 2008 року.

    Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний  позов  може  бути  подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

    Як зазначено у ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи,  яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

    Як передбачено ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин   процесуальний   строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,  - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.  

Відповідно до п.5 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи  подано  адміністративний  позов  у  строк,  установлений законом  (якщо  подано  заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).  

Позивачем  у даному адміністративному позові заявлено клопотання про поновлення строку для  звернення до суду. Своє клопотання позивач обґрунтовує тим, що про своє право на належні виплати, як дитині війни, йому повідомлено не було.

Соціальні виплати, про які просить позивач, передбачені Законом України ?ро соціальний захист дітей війни” (із змінами та доповненнями), який набрав чинності 1 січня 2006 року та опублікований в газеті Урядовий кур'єр вiд 22.12.2004 - № 244. Зазначений закон є загальновідомим.  

Також слід зазначити, що доплата до пенсії дітям війни виплачується щомісячно, тому про порушення свого права на отримання такої доплати в розмірі, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивач повинна була дізнатися вже в день виплати допомоги. Незнання законодавства України не може вважатися поважною причиною для поновлення строку на звернення до суду.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1, не обґрунтував та не навів жодного доказу на поважність пропуску строку, встановленого законом для звернення до адміністративного суду. Підстав для поновлення позивачу строку звернення до суду з даним адміністративним позовом не знайдено.

Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов ОСОБА_1  до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни, в період з 2006 року по жовтень 2008 року підлягає залишенню без розгляду, як поданий після закінчення строків, установлених законом.

Керуючись ст.ст. 99,100,106-107,160,165 КАС України,  

У Х В А Л И В:

    Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни в період з 2006 року по жовтень 2008 року -  залишити без розгляду.  

Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.    

Суддя                                                                                                    Абухін Р.Д.   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація