Справа № 22Ц-129а-/11
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2011 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Нагорняка В.А.
суддів: Мартьянової Д.І., Пащенко Л.В.
при секретарі: Пєтухової Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 18 листопада 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Кристал" смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області та ДП ім. Пугача ТОВ "Кристал" с. Потоки Жмеринського району Вінницької області про стягнення боргу, -
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернулася з даним позовом до суду в якому вказала, що вона 18.01.2000 року уклала із ТОВ "Кристал" смт. Браїлів договір оренди земельної частки (паю). Посилаючись на невиконання відповідачем власних зобов’язань за вказаним договором щодо виплати орендної плати за період з 2004 рік по 2007 рік, просила стягнути на її користь з ТОВ "Кристал" смт. Браїлів невиплачену за вказаний період орендну плату в сумі 2685,20 грн., 339,41 грн. річних, а також судові витрати.
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 18 листопада 2010 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати як незаконне та необґрунтоване, ухвалене з порушенням норм матеріального, процесуального права та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 213, 214 ЦПК України рішення повинно бути законним і обґрунтованим
Рішення суду першої інстанції відповідає зазначеним вимогам.
Відповідно до ст.18 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Згідно з ст. 210 ЦК України правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Згідно з ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Матеріалами справи встановлено, що державної реєстрації договору оренди земельної ділянки (паю) від 18.01.2000 року, укладеного між сторонами фактично здійснено не було. Таким чином, вказаний договір оренди є нікчемним, оскільки законом визначена його чинність лише за умови державної реєстрації.
Договір оренди, на який посилається позивачка, є строковим, із визначеним терміном його дії. Позивачкою пропущено загальний термін позовної давності щодо вимог стягнення коштів за період 2004-2006 р., оскільки строк виконання даного зобов'язання закінчився у лютому 2007 року.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Вимоги ОСОБА_1 є недоведеними.
Судом першої інстанції повно з’ясовано обставини справи, котрі мають для неї значення, висновки суду відповідають цим обставинам. Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України судове рішення належним чином мотивовано.
Рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для скасування чи зміни оскаржуваного рішення не вбачається.
Доводи апеляційної скарги безпідставні, необґрунтовані і висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 18 листопада 2010 року залишити без змін.
Протягом двадцяти днів з дня проголошення, ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних них справ.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: