ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"24" січня 2011 р. Справа № Б-50/186-09
вх. № 9159/2-50
Суддя господарського суду Міньковський С.В.
при секретарі судового засідання Юр'єва Л.М.
За участю представників:
Боржник: не явився.
Кредитори: не з’явилися.
Розглянувши справу
за заявою ФОП ОСОБА_1, м. Харків
до ФОП ОСОБА_1, м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Харківської області від 16.12.2010р. відкладався розгляд справи на 24. 01.2010р., зобов’язано боржника надати суду документи, що підтверджують наявність безспірної суми боргу боржника перед кредиторами, правове та документальне обґрунтування заяви про порушення справи про банкрутство.
В судовому засіданні боржник ФОП ОСОБА_1 не з’явився, поважні причини неявки суду не надав, вимоги ухвал суду від 06.12.2010р., від 16.12.2010р. не виконав.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив наступне.
Фізична особа–підприємець ОСОБА_1 звернувся 05.11.2008 до господарського суду Харківської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство у порядку ст. 47 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.11.2009р. порушено провадження у справі про банкрутство фізичної особи–підприємця ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1)
Постановою господарського суду Харківської області від 25.01.2010р. визнано ФОП ОСОБА_1 банкрутом, введено ліквідаційну процедуру, припинено підприємницьку діяльність, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Зажружного Д.Р., зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру, скасовано арешти на майно боржника та інші обмеження щодо розпорядження майном, зобов'язано відділи державної виконавчої служби закінчити усі виконавчі провадження по примусовому стягненню з ФОП ОСОБА_1
Постановою Вищого господарського суду України від 15.09.2010р. Постанову господарського суду Харківської області від 21.01.2010р. та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 14.06.2010р. скасовано, справу №Б- 50/186-09 передано на новий розгляд до господарського суду Харківської області.
Враховуючи викладене, суд розглядає справу в стадії підготовчого засідання.
Відповідно ст. 53 Цивільного кодексу України фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
За приписами ч.2 ст.47 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця може бути подана в господарський суд громадянином-підприємцем, який є боржником, або його кредиторами.
Згідно з ч.1 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення справи про банкрутство подається, в тому числі, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити, зокрема: виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Відповідно до ч.5 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.
Згідно з ч.7 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у разі звернення до суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки його неплатоспроможності.
За змістом ч.3 ст.6 та ч.5, ч.7 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» справа про банкрутство за заявою боржника порушується господарським судом лише у разі підтвердження боржником своєї неплатоспроможності документами, які боржник зобов'язаний додати до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, заява боржника - громадянина-підприємця може бути подана в господарський суд за наявності матеріальних підстав, передбачених ч.3 ст.6, ч.5, ч.7 ст.7, ст.47 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та ст.53 Цивільного кодексу України для порушення провадження у справі про банкрутство, а суд, встановивши факт неспроможності боржника - громадянина-підприємця задовольнити безспірні вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням підприємницької діяльності, може визнати боржника - громадянина-підприємця банкрутом.
З матеріалів справи вбачається, що вимоги до боржника складають, зокрема, зобов'язання, що виникли у нього перед фізичними особами – підприємцями - ОСОБА_2 - борг 206700 грн., ОСОБА_3.- борг 16500 грн., та адвокат ОСОБА_5 - борг 40000 грн. підтверджуються лише договорами, актами звіряння взаєморозрахунків та претензіями.
Перед відділенням № 5 Харківської філії ВАТ АК «Укргазбанк» борг 287 556,28 грн. АТ «Індекс-Банк» борг 2897,36 грн., АКБ «Меркурій» - борг 150078 грн., кредитна спілка «Харківське обласне кредитне товариство» - борг 4007,16 грн., ВАТ «Райфайзенбанк Аваль» борг 1145561 грн., ЗАТ«ОТП Банк» - борг 239 606,50 грн., ЗАТ «Альфа - банк» - борг 10700 грн., АК «Діамант», м. Київ - борг 38524 грн., АКБСР «Укрсоцбанк» - борг 47830,60 грн. Зазначені вище суми заборгованості виникли на підставі кредитних договорів, одною із сторін яких є фізична особа – громадянин ОСОБА_1 Предметом кредитних договорів було надання кредиту на придбання нерухомості, побутової техніки, меблів. Разом з тим, надані до справи копії кредитних договорів не підтверджують те, що грошові кошти, які були отримані ОСОБА_1 по кредитним договорам були використані останнім саме для здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1
Відповідно до ст.1 Закону безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
За змістом ст.ст. 1, 6, 7, 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" обставини, що підтверджують безспірність вимог кредиторів, повинні існувати на момент порушення провадження у справі.
Отже боржником не надано доказів наявності безспірних зобов'язань перед кредиторами фізичними особами-підприємцями – ОСОБА_2, ОСОБА_3., адвокат ОСОБА_5 та банками на момент порушення справи про банкрутство, зокрема, виконавчих чи розрахункових документів, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Враховуючи викладене, суд вважає заяву боржника про порушення справи про банкрутство необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню, а відповідно справа підлягає припиненню на підставі п. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 1, 6, 7, 11, 47 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», п. 1-1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Припинити провадження у справі та дію мораторію на задоволення вимог кредиторів.
2. Скасувати арешт, накладений ухвалою господарського суду Харківської області від 06.11.2009р.
3. Ухвалу направити боржнику, відомим кредиторам.
Суддя Міньковський С.В.