Судове рішення #13316236

2-а-1012/2011 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

12 січня 2011 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Пархоменко О.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги,

в с т а н о в и в :

Позивач 20.12.2010 року звернулася до суду із даним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є дитиною війни і згідно статті 6 Закону України “ Про соціальний захист дітей війни” з 01.01.2006 року їй повинна виплачуватися щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Вказує, що чинність ст. 6 закону, на підставі якої вона має зазначене вище право, зупинялося законами про Державний бюджет України у 2008 році. Конституційний Суд України своїм рішенням від 22.05.2008 року № 10-рп-08 положення пункту 41 розділу 2 Закону України “ Про Державний бюджет України на 2008 рік”, яким було зупинена дія ст. 6 закону, визнав неконституційним. Отже ст. 6 закону була чинною з 22.05.2008 року по даний час. Проте відповідач при забезпеченні її права, порушуючи статтю 6 Закону, керується постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року, зміст якої не відповідає положенням ст. 6 Закону як нормативно правовому акту вищої юридичної сили. Вона зверталася до відповідача із заявою про нарахування та виплату підвищення до пенсії за весь час чинності ст. 6 закону, проте відповідач відмовив їй у цьому. В зв’язку із викладеними обставинами позивач просила визнати дії Управління пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області щодо невиплати в повному обсязі щомісячної соціальної допомоги дітям війни починаючи з 15.06.2010 року відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” незаконними; зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячну соціальну допомогу дитині війни з 15.06.2010 року в розмірі передбаченому ст. 6 Закону України “ Про соціальний захист дітей війни“.

Ухвалою від 22 грудня 2010 року в справі відкрито скорочене провадження за вимогами в межах строку позовної давності, вимоги позивача в частині визнання дій Управління пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області щодо невиплати в повному обсязі щомісячної соціальної допомоги дітям війни починаючи з 15.06.2010 року відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” незаконними; зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити щомісячну соціальну допомогу дитині війни з 15.06.2010 року в розмірі передбаченому ст. 6 Закону України “ Про соціальний захист дітей війни“ за період до 20.06.2010 року залишено без розгляду.

Відповідно до вимог ч.4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суддя, вивчивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 1 цього Закону дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років; позивач народилася ІНФОРМАЦІЯ_1., є дитиною війни і має право на пільги, передбачені Законом України “Про соціальний захист дітей війни”. Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Оскільки при розгляді справи було встановлено, що відповідач нараховував та виплачував позивачу щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни всупереч вимогам ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, дії відповідача по нарахуванню та виплаті зазначеної допомоги визнаються протиправними, відповідача має бути зобов’язано провести перерахунок та виплату позивачу щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“ за період із 20.06.2010 року в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом свого права.

На підставі ст. 19 Конституції України, ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“, рішення Конституційного Суду України від 22.05.08 р. № 10-рп, ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, керуючись ст. ст. 2, 7, 14, 158-163, 256 КАС України, –

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни в розмірі меншому, ніж встановлено ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни в розмірі , встановленому ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“ за період із 20.06.2010 року з врахуванням вже проведених виплат.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Копію постанови направити сторонам для відома.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя                                 Пархоменко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація