Судове рішення #13316017

 

Справа № 2-1267/11

                                                                                   

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2011 року        Суворовський районний суд міста Одеси  

у складі:

головуючого судді             Пепеляшкова О.С.

при секретарі             Шиміній М.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі в залі суду № 20 цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором ,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ «Універсал Банк» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з відповідача за договором кредиту заборгованості в сумі 103 667,74 грн., посилаючись на те, що відповідач належним чином свої зобов'язання не виконує.

Представник позивача надав до суду заяву з проханням розглядати справу у його відсутність та про те, що вимоги позову підтримує.

Відповідач до судового засідання не з'явилась, була повідомлена про день, час, місце слухання належним чином та своєчасно, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 , так як у справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Вивчивши матеріали справи, суд встановив, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

12.08.2008 року між позивачем та відповідачем укладено договір про кредитний договір № BL 8146 на одержання кредиту в сумі 72 000 гривень строком по 01.08.2013 року (а.с. 20-27). 12.08.2009р. між сторонами укладено новий договір № BL 8146/1 з відстроченням.

Згідно п.3.4.2 договору позичальник зобов'язалась у строк, визначений договором, виконати свої зобов'язання по своєчасному погашенню суми заборгованості, а також сплачувати плату за кредит на користь кредитора. Згідно п. 1.2.2. договору, дата сплати щомісячного платежу - останній робочій день, що передує першому числу кожного календарного місяця строку кредитування, протягом якого позичальник зобов'язаний сплатити ануїтетний платіж.

У пункті договору 1.3.2. зазначено, що за користування кредитом понад встановлений строк до 1 серпня 2010 року банк має право додатково нарахувати пеню, а позичальник зобов'язується її сплатити в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченої заборгованості, якщо сума такої заборгованості виражена у гривні. Пеня нараховується за кожен день прострочення, відповідно до умов договору.

П. 3.2.1 договору передбачає право банку на дострокове стягнення суми кредитних коштів.

Позивач свої зобов'язання виконав у повному обсязі (а.с. 6), а відповідач не виконала умови кредитного договору щодо погашення кредиту та сплаті відсотків за фактичне використання кредитних коштів щомісячно. У відповідача виникла прострочена заборгованість перед банком щодо погашення кредиту та сплаті відсотків за користування кредитними коштами. Незважаючи на попередження про порушення умов кредитного договору та вимогу погасити заборгованість за кредитом, відповідач зобов'язання щодо повернення кредитних коштів та сплаті відсотків не виконує, на претензії не реагує (а.с. 44), в результаті чого за нею утворилася заборгованість у сумі 103 667,74 грн. в тому числі 81 912,85 грн. - сума заборгованості по сумі кредиту, 438,87 грн. - прострочена заборгованість по сумі кредиту, 20 039,30 грн. - сума відсотків за кредитом, 1 715,59 грн. - сума підвищених відсотків (а.с. 48).

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається якщо інше не встановлене договором або законом (стаття 525 ЦК України). Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, якщо в зобов'язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк (термін). Згідно статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Частиною 1 статті 612 ЦК України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

На підставі статі 1054 ЦК України за кредитним договором фінансова установа зобов'язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 «Позика» глави 71 ЦК України «Позика. Кредит. Банківський вклад», якщо інше не встановлено параграфом 2 «Кредит» і не випливає із суті кредитного договору.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню шляхом стягнення з відповідача на користь ПАТ «Універсал Банк» 103 667,74 грн.

В силу статті 88 ЦПК України з ОСОБА_1 на користь позивача підлягає стягненню 1 036,67 гривень, сплачених позивачем при подачі до суду державного мита, та 120 гривень оплачених позивачем витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись статями 10, 11, 60, 61, 88, 197, 212-215, 218, 293 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» суму заборгованості по кредиту в розмірі 103 667,74 грн. (в тому числі 81 912,85 грн. - сума заборгованості по сумі кредиту, 438,87 грн. - прострочена заборгованість по сумі кредиту, 20 039,30 грн. - сума відсотків за кредитом, 1 715,59 грн. - сума підвищених відсотків) судові витрати в сумі 1 156,67 гривень, а всього стягнути 104 824,41 гривень.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом десяти днів з дня його проголошення через Суворовський районний суд м.Одеси. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація