Судове рішення #13311607

                                                                                                                          Справа № 2-397/05

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

02 грудня   2010 року                                                                                               м. Олевськ

         Олевський районний суд Житомирської області

           в складі:  головуючого – судді                  Стратовича О.В.

                              з участю секретаря                  Хомутовської О.М.                                                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевськ цивільну справу за позовом прокурора Олевського району в інтересах  неповнолітніх дітей  ОСОБА_1, ОСОБА_2   до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

    Рішенням Олевського районного суду Житомирської області від 06.07.2005 року задоволено позов прокурора Олевського району в інтересах  неповнолітніх дітей  ОСОБА_1, ОСОБА_2   до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, згідно якого стягнуто з  відповідачки  аліменти на утримання неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2.

    Під час винесення рішення суду не вирішено питання про розмір аліментів, які слід стягувати з відповідачки після настання повноліття найстаршою дитиною , тобто після 30.05.2019 року .

    Судом встановлено, що під час  винесення рішення по даній цивільній справі не вирішено питання про розмір аліментів, які слід стягувати з відповідачки після настання повноліття найстаршою дитиною:  дочкою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто після  30.05.2019 року, що  стверджується   рішенням  суду від 06.07.2005 року.     Відповідно до п. 2 ч. 1  ст.   220 ЦПК України слідує, що суд який ухвалив рішення , може за заявою осіб, які беруть участь у справі , чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно  якої-небудь позовної вимоги , з приводу якої сторони подавали докази та давали пояснення , не ухвалено рішення судом .

    Також ч. 3 ст. 183 СК України передбачає, що якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

На підставі наведеного та встановленого, суд приходить до висновку, що слід доповнити рішення суду в частині  визначення розміру аліментів, які слід стягувати  на інших дітей після досягнення повноліття найстаршою дитиною – дочкою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,   до досягнення найменшою дитиною  повноліття , тобто  до  08.03.2021  року .

Керуючись вимогами   п. 2   ч. 1 ст. 220 ЦПК  України, ч. 3 ст. 183 СК України,  суд –      

В И Р І Ш И В:

    Доповнити рішення Олевського районного суду Житомирської області  від 06.07.2005 року  у цивільній  справі за  позовом прокурора Олевського району в інтересах  неповнолітніх дітей  ОСОБА_1, ОСОБА_2   до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Якщо  після досягнення повноліття найстаршою дитиною :  дочкою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 не буде  звертатись до суду із позовом про зміну розміру аліментів на утримання дітей, то надалі, починаючи з 30.05.2019 року,  з ОСОБА_3 слід стягувати аліменти на   утримання  неповнолітньої дитини   - дочки  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частки  заробітної плати  (доходу) відповідачки, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, встановленого Законом України «Про державний бюджет України»,  щомісячно,  до повноліття дочки  ОСОБА_2, тобто до 08.03.2021  року.  

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти  днів з дня його проголошення. Особи , які брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть  подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії  цього рішення.    

   

                  Суддя:

   

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація