Судове рішення #13311604

             Справа № 2-1290/10

   Р І Ш Е Н Н Я

    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    08 грудня  2010 року                                                                                                   м. Олевськ

                 Олевський районний суд Житомирської області              

                 в складі :   головуючого-судді              Стратовича О.В.

                                   з участю  секретаря              Хомутовської О.М.

                                                    позивача                ОСОБА_1              

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до Олевської міської ради, м. Олевськ   Житомирської області про  надання  додаткового строку для прийняття спадщини за законом ,

В С Т А Н О В И В :

До суду з позовом звернувся позивач, в якому просить суд визначити додатковий строк три місяці  для подання заяви про прийняття позивачем  спадщини ,  а саме  житлового   будинку з надвірними будівлями ,  який знаходиться по АДРЕСА_1  яка залишилася після смерті матері – ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3   мотивуючи свої вимоги тим, що його матір ОСОБА_2 мала у приватній власності  зазначений житловий  будинок, заповідала позивачу  все своє майно, яке належатиме їй на час смерті,  однак позивачу було відмовлено в оформлені спадщини на будинок та інше майно у зв’язку з пропущенням встановленого законом строку для прийняття спадщини.

Крім того, позивач просить повернути йому  83 гривні зайво сплачених  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної  справи Олевським районним судом Житомирської області .

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просить суд їх задовольнити , оскільки він не має можливості  оформити  спадщину яка належить йому за заповітом.

Від Олевської міської ради  Житомирської області надійшла заява про розгляд  справи без участі  представника  міської  ради, тому суд розглядає справу без їх участі.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до технічного паспорту  на житловий будинок, свідоцтва про спадщину за законом , будинкової книги  за ОСОБА_2 рахується  житловий   будинок  АДРЕСА_1    під забудову зазначеного будинку  в 1961 році  виділялась земельна ділянка .

Відповідно до копії свідоцтва про смерть  ОСОБА_2 померла  ІНФОРМАЦІЯ_2

Та обставина, що ОСОБА_2 є матір’ю  позивача  стверджується  копією паспорту позивача, копією свідоцтва про народження позивача.  

Свідоцтво про право на спадщину позивач не отримав, оскільки пропустив шестимісячний термін встановлений ЦК України, для подання до нотаріальної контори  заяви про прийняття спадщини.

Причиною пропуску зазначеного  строку є те, що позивачу було невідомо про існування заповіту  від 04 серпня 2009 року , згідно якого  померла ОСОБА_2, матір позивача,   заповідала позивачу  все своє майно, яке належатиме їй на час смерті, про що він довідався лише коли звернувся до нотаріальної контори з метою оформлення спадщини,   тобто після спливу шестимісячного терміну.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що дані правовідносини врегульовані   ч. 1 ст. 1270, ч. 5 ст. 1268 , ч. 1,3 ст. 1272   ЦК України з яких слідує, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.  Якщо спадкоємець протягом строку , встановленого ст. 1270 ЦКУкраїни , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання  ним заяви  про прийняття спадщини.  

        Під час розгляду справи було встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом  після смерті ОСОБА_2 на  житловий будинок, що знаходиться  по АДРЕСА_1 інших спадкоємців, які претендують на  прийняття  спадщини  судом не встановлено , позивач дізнався про своє  право на спадщину після закінчення шестимісячного строку встановленого  для подання заяви про прийняття спадщини та в даному випадку причини пропуску позивачем строку для подачі заяви про прийняття  спадщини судом визнаються  поважними, тому йому  слід встановити додатковий строк, достатній для  подання зазначеної заяви.

Крім того, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 83 ЦПК України слід повернути позивачу  83 гривні зайво сплачених  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної  справи Олевським районним судом Житомирської області, що стверджується квітанцією про сплату.

           На підставі наведеного та керуючись : ч. 1 ст. 1270, ч. 5 ст. 1268 , ч. 1,3 ст. 1272  ЦК України,  ст.ст. 83,84, 88, 208,209, 212-215, 218 ЦПК України ,  суд,

                                                                      В И Р І Ш И В :

       Позовну заяву  ОСОБА_1  до Олевської міської ради, м. Олевськ   Житомирської області про  надання  додаткового строку для прийняття спадщини за законом – задовольнити повністю.

Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_2 , п’ять місяців  додаткового строку  для подання  заяви про прийняття  спадщини за законом, яка залишилася  після смерті його матері  - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2  в м. Олевську і складається з житлового будинку з господарськими спорудами ,  який розташований в            АДРЕСА_2

Звільнити ОСОБА_1  від сплати державного мита  в порядку       п. 18 ст. 4   Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».    

    Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 83 ЦПК України повернути ОСОБА_1 83 гривні зайво сплачених  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної  справи Олевським районним судом Житомирської області .

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з отримання копії цього рішення.

                Суддя :      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація