Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133090244



Новосанжарський районний суд Полтавської області

смт. Нові Санжари, вул. Незалежності, 32, 39300, (05344) 3-33-50




Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 грудня 2015 року справа № 542/1600/15-ц

провадження № 2/542/854/15

Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді – Стрельченко Т.Г.,

при секретарі – Нестеренко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно, –


в с т а н о в и в :


13.11.2015 року позивач звернулася до суду з позовом до територіальної громади в особі Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 . Після його смерті залишилася спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 0,07 га, що розташована на території Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області. Спадкоємицею після померлого ОСОБА_2 є позивач ОСОБА_1 . Оформити спадщину в нотаріальній конторі позивач не має можливості так, як відсутній кадастровий номер на земельну ділянку.


Позивач в судове засідання не з`явилася, надала через канцелярію суду заяву, в якій просила позов задовольнити повністю, справу розглянути без її участі. Позовні вимоги підтримала.


Відповідач – представник Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, надав до суду заяву № 02-47/401 від 10.12.2015 р. про розгляд справи у їх відсутність , позовні вимоги визнає повністю.


Давши оцінку матеріалам справи, суд приходить до наступних висновків.


Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.


У зв`язку з чим, на підставі ст. 197 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу.


Всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, надавши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв`язку з наступним.


У відповідності зі ст.ст. 10, 11 ЦПК України, суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності, у межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, наданих сторонами. Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.


Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.


Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.


Згідно ч. 1 ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.


Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 22 грудня 2008 року Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції , ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).


Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_2 виданого 22 липня 1981 року Полтавським міським Палацом шлюбів , після укладення шлюбу з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 присвоєно прізвище ОСОБА_3 ( а.с. 12)


Згідно довідки відділу Держгеокадастру у Новосанжарському районі Полтавської області № 685 від 21.09.2015 року, у власності ОСОБА_4 перебуває земельна ділянка площею 0,07 га для ведення садівництва за межах населених пунктів на території Пологівської сільської ради, на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії І-ПЛ № 041874, зареєстрованого 27.08.1997 року за № 313 ( а.с. 7).


Як вбачається з державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії І-ПЛ № 041874 від 27.08.1997 року, ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 0,07 га, у межах згідно з планом, що розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області і призначена для ведення садівництва (а.с. 8).


Згідно довідки Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області № 283 від 20.08.2015 року , рішенням десятої сесії двадцять третього скликання Полтавської обласної ради від 02.12.1999 року утворилася Писарівська сільська рада внаслідок поділу Пологівської сільської ради і землі садівничого товариства «Здоров`я» перейшли до земель Писарівської сільської ради ( а.с. 13)


Згідно довідки третьої Полтавської державної нотаріальної контори № 766/01-16 від 27.11.2015 року після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 заведено спадкову справу № 150. В спадковій справі знаходиться заява ОСОБА_1 про прийняття спадщини за законом ( а.с. 22)


Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку про повне задоволення позову.


Керуючись ст.ст. 10, 11 60, 212 ЦПК України, ст.ст. 328, 1217, 1261 ЦК України, суд, –

в и р і ш и в :


Позов ОСОБА_1 до Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно – задовольнити.


Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на земельну ділянку площею 0,07 га, що розташована на території Писарівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, як за спадкоємицею за законом після померлого, ІНФОРМАЦІЯ_2 , чоловіка , ОСОБА_2 , згідно державного акту серії І-ПЛ № 041874 , виданого 27.06.1997 року Пологівською сільською Радою народних депутатів.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя (підпис)

Відповідає оригіналу


Голова Новосанжарського районного суду

Полтавської області                                                        Т.Г. Стрельченко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація