Судове рішення #133088467

23.12.2021

 № 637/1091/21

№ 2/637/369/21


РІШЕННЯ

Іменем України


23 грудня 2021 року                                                                                         смт. Шевченкове

Шевченківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Островської Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Бутрик Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду смт. Шевченкове Куп`янського району Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


у с т а н о в и в :


У листопаді 2021 ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить розірвати шлюб з ОСОБА_2 , зареєстрований 19.01.2001 року Шевченківським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області.

Як підставу зазначено, що з 19.01.2001 знаходиться у шлюбі з відповідачем, який зареєстровано Шевченківським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис № 04, Від шлюбу мають спільних дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вказує, що сумісне життя з відповідачем не склалося через відсутність взаємного порозуміння. Кожен має діаметрально протилежні погляди на шлюб, та сім`ю. Відповідач не розуміє сутності проблем які виникають у дружини та не бажає підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім`ї. Спільне господарство не ведеться. Майнових спорів та претензій між сторонами не має. Подальше спільне життя, примирення між сторонами та збереження сім`ї позивач вважає неможливим. Конфлікт не є тимчасовим.

Ухвалою Шевченківського районного суду Харківської області суду від 17.11.2021 провадження по справі відкрито та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

У судове засідання позивач та відповідач не з`явилися, надавши заяви про розгляд справи за їх відсутності на підставі наявних доказів, позивач підтримала позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні, а відповідач визнав позов повністю, строк для примирення сторонам не потрібний.

Відповідно до ч. 3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи в порядку спрощеного позовного провадження та оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, з`ясувавши всі обставини справи, дослідивши наявні докази, з`ясувавши позиції сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно положень ч.ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований 19.01.2001 року Шевченківським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис № 04 (а.с. 7).

Від шлюбу мають спільних дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження  НОМЕР_1  від 07.11.2001) (а.с.8). та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження НОМЕР_2 від 22.10.2013) (а.с. 9).

Сумісне життя у сторін не склалося в зв`язку з відсутністю взаємного порозуміння, протилежними поглядами на шлюб та сім`ю. Шлюб існує формально. На примирення сторони не згодні, оскільки це суперечить їхнім інтересам.

Положеннями ст. 51 Конституції України, ст. 24 Сімейного кодексу України визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу не допускається.

У відповідності до ст. 112 Сімейного кодексу України, з`ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, взявши до уваги наявність у сторін спільних дітей, суд дійшов висновку, що подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам.

Згідно з ч. 1 ст. 142 ЦПК України та ч. 3 ст. 7 ЗУ Про судовий збір, у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову.

Відповідно до ст. 142 ч. 1 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті позивачу повертається 454,00 грн. з державного бюджету, тобто 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову (а.с. 3).

У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 89, 206, 247, 263 – 265, 279 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 51 Конституції України, ст.ст. 24, 112 Сімейного кодексу України, ст.7 ч.3 ЗУ Про судовий збір,

у х в а л и в :


Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який зареєстрований 19.01.2001 року Шевченківським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис № 04.

Копію рішення суду після набрання ним законної сили направити до Шевченківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Куп`янському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області, розташованого за адресою: вул. Бакуліна, 18, м. Харків, інд. 61166 повернути ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_3  РНОКПП: НОМЕР_3 , з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову, що складає 454,00 грн., згідно квитанції № 28 від 09.11.2021 р., сплачені в АТ «Ощадбанк».

Копію рішення направити сторонам.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій ст. 358 цього Кодексу.

Суддя        

                                                                       Н.І. Островська





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація