Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133060634


Справа № 426/3296/21

РІШЕННЯ

іменем України

(заочне)

21 грудня 2021 року , м.Сватове

Сватівський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді: Криви Ю.В.,

за участю секретаря судового засідання: Чернишової О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження в залі суду м. Сватове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


встановив:


Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2 , який зареєстрований 21 лютого 1998 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Краснодонського міськрайонного управління юстиції у Луганській області, про що було зроблено актовий запис № 24, що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 31 березня 2011 року серії НОМЕР_1 . Від шлюбу спільних неповнолітніх дітей не мають.

Позов обґрунтовано тим, що шлюбні відносини між сторонами припинені, спільне господарство не ведеться. Подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечить її інтересам. Ні вона, ні відповідач не бажають на теперішній час знаходитись у шлюбі, їхні відносини між собою не можна назвати навіть дружніми. Конфлікти та сварки відбувались між ними навіть враховуючи окреме проживання один від одного.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву, в якій зазначила про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала повністю, проти винесення по справі заочного рішення не заперечує (а.с.11).

Відповідач ОСОБА_2 про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом розміщення оголошення про його виклик до суду на офіційному веб-сайті Судової влади України (а.с.22-23,26-27), причину неявки суду не повідомив, відзив на позовну заяву не надав.

Враховуючи положення ст. 280 ЦПК України, а також те, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про причини неявки суду не повідомив, відзив на позов не подав, зі згоди позивача суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

На підставі викладеного, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін по наявним матеріалам в справі.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Так, судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 21 лютого 1998 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Краснодонського міськрайонного управління юстиції у Луганській області, актовий запис № 24, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серія НОМЕР_1 (а.с.4)

Фактично сімейні відносини між сторонами припинені, спільне господарство сторони не ведуть, мешкають окремо, неповнолітніх дітей не мають.

Суд бере до уваги положення ст. 24 СК України, яка визначає однією з основних ознак шлюбу його добровільність, передбачивши, що примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ст.112 СК України суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім`ї суперечитиме інтересам одного з них.

Як вбачається із п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійним та поділ спільного майна подружжя» проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.

У ст. 17 Закону України № 3477-IV від 23 лютого 2006 року "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", зазначено, що "суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права".

Частина перша ст. 8 Конвенції про захист прав та основоположних свобод передбачає право особи на повагу до свого приватного та сімейного життя.

Поняття «приватного та сімейного життя» ЄСПЛ не є чітко визначеним, і охоплює широкий спектр питань, серед яких, зокрема, є права особи на приватний простір, право визначати своє приватне життя (справа «Пек проти Сполученого Королівства» від 28 січня 2003 року, заява №44647\98).

При вирішенні спору про розірвання шлюбу суд враховує, що позивач та відповідач не проживають сім`єю, між сторонами припинилися шлюбні стосунки, вони перестали вести спільне господарство та проживають окремо.

За таких обставин суд приходить до висновку, що причини, які викликали позивача наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими, подальше сумісне проживання подружжя і збереження сім`ї стали неможливими, їх сім`я існує формально.

Суд вважає, що сім`я розпалась, а тому шлюб між ними слід розірвати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12,76, 95, 141, 264, 265, 273, 280, 354, 355 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд, -

ухвалив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , який зареєстрований 21 лютого 1998 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Краснодонського міськрайонного управління юстиції у Луганській області, актовий запис № 24.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу.

Заочне рішення може бути переглянуте Сватівським районним судом Луганської області за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Луганського апеляційного суду.


Суддя: Ю.В. Крива


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація