- яка притягається до адмін. відповідальності: Гончарова Світлана Володимирівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
справа № 415/9221/20
провадження № 3/415/2077/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" грудня 2021 р. м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Старікова М.М., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Відділу поліції № 3 Сєвєродонецького районного управління поліції ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Лисичанська Луганської області, ФОП, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ № 713256 від 12.11.2021, складеного ДОП СП ВП №3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області лейтенантом поліції Козленко О.Ю., який надійшов до Лисичанського міського суду з Відділу поліції № 3 Сєвєродонецького районного управління поліції ГУНП в Луганській області, вбачається, що 12.11.2021 о 16 годині 40 хвилин ОСОБА_1 , знаходячись на робочому місці у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Польова, 9, здійснювала продаж товарів не маючи контейнеру (урни) з кришкою та одноразовим поліетиленовим пакетом для утилізації засобів захисту, чим порушила правила карантину людей, а саме п.п. 4 п.8 постанови Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09.05.2020 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів».
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП не визнала та пояснила, що вона дійсно є ФОП, здійснює господарську діяльність у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 . Завжди дотримується всіх санітарних норм. 12.11.2021 у магазин зайшов співробітник поліції, зробив зауваження щодо відсутності у магазині контейнеру (урни) з кришкою для утилізації засобів захисту, вона в свою чергу пред`явила поліцейському наявну у магазині урну для утилізації, однак, незважаючи на це останній склав у відношенні неї протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП, з яким вона не згодна.
Суд, вислухавши ОСОБА_1 та дослідивши письмові матеріали справи, а також всі обставини справи в їх сукупності, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При цьому, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних та допустимих доказів.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення основним доказом про вчинення особою адміністративного правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення, який повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Протокол складається у кожному випадку виявлення адміністративного правопорушення, він є єдиною формою документу, в якому фіксується факт вчинення допущеного порушення, ніякого іншого документу про прийняття до провадження уповноваженими органами не оформляється. Від того, наскільки грамотно, змістовно і умотивовано складений протокол, залежить якість розгляду справи про адміністративне порушення, правильність розгляду справи по суті й обґрунтованість застосування адміністративного стягнення.
Так, за викладених в протоколі обставин вказано про адміністративне правопорушення, що посягає на порушення правил щодо карантину людей та дії ОСОБА_1 уповноваженою особою відділу поліції кваліфіковані за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, диспозиція якої передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно – гігієнічних, санітарно – протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Об`єктивна сторона правопорушення полягає у порушенні правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішеннями місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Отже, ч.1 статті 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність, а тому у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначена відповідна стаття певного нормативного акту (частина, пункт) та має бути викладено їх зміст. При цьому, відповідно до вимог ст. 10 КУпАП, вина є обов`язковою умовою адміністративної відповідальності.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 порушила правила карантину людей, а саме п.п.4 п.8 постанови Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09.05.2020.
Постановою Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09 травня 2020 року були затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суд вважає, що постанова Головного державного санітарного лікаря України не є актом законодавства в розумінні статей 57, 177 Конституції України чи рішенням органу місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Водночас необхідно виходити з того, що рекомендації не можуть визначити обов`язки громадян, через те що вони містять характер порад, напучування тощо.
З урахуванням наведеного, судом встановлено, що ч.1 ст. 44-3 КпАП не передбачає адміністративної відповідальності за порушення Постанови Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09 травня 2020 року Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Тобто, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказане правильне посилання на конкретну норму закону щодо дотримання вимог в умовах карантину, що є обов`язковою складовою об`єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, що прямо суперечить принципу правової визначеності.
Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що факти, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 713256 від 12.11.2021, не відображають ознак складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, в судовому засіданні не знайшло підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, та в діях ОСОБА_1 за обставин зазначених в протоколі, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, тому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП підлягає закриттю.
У зв`язку з вищевикладеним, керуючись ч.1 ст. 44-3, 221, 251, 256, 276, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 , закрити, у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: М.М.Старікова
- Номер: 3/415/2077/21
- Опис: Порушення правил щодо карантину людей
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 415/9221/21
- Суд: Лисичанський міський суд Луганської області
- Суддя: Старікова М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2021
- Дата етапу: 01.12.2021