- Правопорушник: Шевцов Денис Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №430/2719/21
Провадження №3/430/956/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2021 року смт. Станиця Луганська
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від начальника відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» (тип Б) В. Вальчука відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Будьонновськ Ставропольського краю, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , інспектора прикордонної служби 3 категорії – номер обслуги противотанкової групи відділення вогневої підтримки відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» (тип Б), зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 172- 15 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Від начальника відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» В. Вальчука надійшов протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП відносно ОСОБА_1 , згідно з яким в період з 23.00 16.12.2021 року по 01.20 17.12.2021 року в КПВВ «Станиця Луганська» заступником начальника 3 прикордонного загону з персоналу підполковником ОСОБА_2 спільно з начальником відділу прикордонної служби «Станиця Луганська» (тип Б) ОСОБА_3 було виявлено у молодшого сержанта ОСОБА_1 , який перебував в прикордонному наряді «Пост спостереження» особистий мобільний телефон, чим останній порушив вимоги п. 3 розпорядження в.о. начальника штабу Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса від 23.04.2021 року № Т/22-5776; ст.ст. 17, 143 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних сил України» від 24.3.1999 року №548-XIV, в умовах особливого періоду, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-15 цього Кодексу розглядаються протягом доби з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП, адміністративне правопорушення за ст. 172-15 КУпАП не відноситься до правопорушень, по яким є обов`язковою присутність в судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Від ОСОБА_1 до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, свою вину у вчиненні правопорушення визнає.
Перевіривши матеріали справи судом встановлено, що окрім визнання вини, факт допущенного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення СхРУ №274618 від 17.12.2021 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ..
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена відповідальність за недбале ставлення особи до військової службової, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.
За таких обставин, на підставі вищевикладених норм закону, суд вважає докази, що містяться в матеріалах справи, належними та допустимим і такими, що у своїй сукупності доводять наявність в діянні ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. При цьому усне зауваження може бути зроблено лише за малозначне правопорушення. Законодавство не містить їх переліку або вказівок на ознаки, що дозволяють судити про малозначність провини. Очевидно, це такі адміністративні правопорушення, які не становлять великої шкідливості й не завдають значних збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Таким чином враховуючи наведене, дані про особу ОСОБА_1 , беручи до уваги щире розкаяння останнього, характер вчиненого ним правопорушення та конкретні обставини справи, відсутність у матеріалах справи даних про те, що його діями спричинено велику шкоду та завдано значних збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам, суд вважає можливим, на підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 22, 172-15, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП України.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від адміністративної відповідальності за ст. 172-15 ч. 2 КУпАП, на підставі ст. 22 КпАП України, у зв`язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду.
Суддя О.М. Попова
- Номер: 3/430/956/21
- Опис: Шевцов Д.М. 16.12.2021р. о 23.00 год знаходячись в прикордонному наряді з особистим мобільним телефоном
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 430/2719/21
- Суд: Станично-Луганський районний суд Луганської області
- Суддя: Попова О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.12.2021
- Дата етапу: 21.12.2021