Судове рішення #13299431

                    

Справа № 11/0390/53/11                                                   Головуючий в 1 інстанції Барчук В.М.

ст.185 ч.3 КК України                                                                                    Доповідач Матат О.В.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Луцьк                                                               28 січня 2011 року    

          Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого - судді Матата О.В.,

суддів Фідрі О.М., Міліщука С.Л.,

з участю прокурора Черняк Л.Й.,

підсудного ОСОБА_1 та потерпілого ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку кримінальну справу за апеляціями помічника прокурора Луцького району Ткачука М.М. та підсудного ОСОБА_1 на постанову Луцького міскрайонного суду від 25 листопада 2010 року, -

          

В С Т А Н О В И Л А :

          Зазначеною постановою задоволено клопотання адвоката ОСОБА_3 і кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 у злочині, передбаченому ч.3 ст.185 КК України, направлено прокурору Луцького району для проведення додаткового розслідування з мотивів неповноти досудового слідства.          

          Не погоджуючись з таким судовим рішенням, прокурор, який брав участь у розгляді справи, у поданій ним апеляції просить скасувати постанову суду з направленням справи на новий судовий розгляд. Вважає постанову необгрунтованою і безпідставною.          

          Підсудний ОСОБА_1 у своїй апеляції погоджується з рішенням суду про направлення справи на додаткове розслідування і просить змінити постанову в частині залишення його під вартою. Він вважає, що до нього слід застосувати запобіжний захід у виді підписки про невиїзд.

          Вислухавши доповідача, який виклав суть постанови місцевого суду і доводи апеляцій, міркування прокурора про необхідність скасування постанови, підсудного - про необхідність зміни запобіжного заходу щодо ОСОБА_1, потерпілого, який підтримав апеляцію прокурора, перевіривши доводи апеляцій, колегія суддів дійшла висновку про необхідність задоволення апеляції прокурора і залишення апеляції підсудного –без задоволення.

          Органом досудового слідства  ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що він, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, діючи повторно і при невідбутому покаранні за останнім щодо нього вироком, двічі 7 квітня 2010 року з метою крадіжки проник на огороджену і охоронювану територію автостоянки у с.В.Омеляник Луцького р-ну, де таємно викрав дві ресори, гідравлічну муфту, водяну помпу до належного ОСОБА_2 автомобіля "ДАФ АТІ –95" НОМЕР_1 та належний йому ж пневматичний шуруповерт.

          Відповідно до вимог ч. 1 ст. 281 КПК України повернення справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти або неправильності досудового слідства може мати місце лише тоді, коли ця неповнота або неправильність не може бути усунута в судовому засіданні.

          Потерпілий послідовно стверджував, що 7.04.2010 року ОСОБА_1 ніякого доступу до належного потерпілому автомобіля не мав і Душку на заволодіння ресорами та іншим майном він дозволу не давав. Будь-яких законних підстав для взяття під варту потерпілого, як про це просить підсудний, немає.

У своїх поясненнях, у явці з повинною, при допитах як підозрюваного і обвинуваченого, а також при відтворенні обстановки і обставин події Душко повністю визнавав і підтверджував, що вчинив він саме крадіжку та розповідав про  обставини її скоєння і реалізацію викраденого.

Частина викраденого була вилучена в особи, якій Душком, відповідно до його ж показань, було це продано, а ця особа /свідок ОСОБА_6./ підтвердила, що ресори їй продав саме ОСОБА_1

 Свідок ОСОБА_5 підтвердив, що з належного потерпілому автомобіля його частини і речі забирав і вивозив саме ОСОБА_1

Відповідно до наявного у справі договору застави автомобіль НОМЕР_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 належить ОСОБА_2. Це підтверджували як потерпілий, так і свідки, і ОСОБА_1

Сам ОСОБА_1 стверджував, що під час крадіжки був п'яним і не памятає з якими таксистами він вивозив викрадені речі. Сам факт незаконного заволодіння чужим майном він не заперечував.

Слідчим у даній справі давалося доручення для встановлення інших свідків, що бажаного результату не дало.

Отже, для з'ясування тих питань, що пропонуються в постанові суду, обгрунтованої потреби немає. Ця постанова підлягає скасуванню, а при новому розгляді справи у суді необхідно дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку та постановити законне і обгрунтоване рішення.

          ОСОБА_1 раніше неодноразово засуджувався за крадіжки при обтяжуючих кваліфікуючих ознаках цих злочинів. Щодо нього застосовувалося випробування, якого він не витримав. З місця позбавлення волі 9.03.2010 року він звільнений умовно-достроково і обвинувачується в тому, що не витримав умов дострокового звільнення, вчинив злочин аналогічний попереднім.

Отже, підстав для зміни щодо нього запобіжного заходу немає. До того ж, батьки ОСОБА_1 проживають разом з двома його сестрами, 1986 та 1988 року народження, тобто – мають відповідну сімейну підтримку.

Тому апеляція прокурора у даній справі задовольняється, апеляція підсудного залишається без задоволення, а постанова про направлення її на додаткове розслідування скасовується і справа направляється на її новий судовий розгляд.

Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України  колегія суддів


                                                  У Х В А Л И Л А:                              

Апеляцію помічника прокурора Луцького района задовольнити повністю, апеляцію підсудного ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Луцького міськрайонного суду від 25 листопада 2010 року про повернення кримінальної справи щодо ОСОБА_1 для проведення додаткового розслідування скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд у Луцький міскрайонний суд.


Головуючий                                          


Судді                                                     

                                                              

                                                              

                                                            





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація