АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 лютого 2011 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:
головуючого Міцней В. Ф.
суддів: Височанської Н.К., Половінкіної Н.Ю.
секретаря: Злого В.П.
за участю: прокурора Галицької Р.С., представника державної екологічної інспекції в Чернівецькій області –Книговського В.О., Лутчика І.І. та його представника –Семенка О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Чернівецького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження дерев, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Першотравневого районного суду м. Чернівці від 9 грудня 2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Чернівецький міжрайонний природоохоронний прокурор (далі - прокурор) звернувся до суду з позовною заявою в інтересах Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження дерев. Вказував на те, що ОСОБА_2 7 червня 2010 року незаконно здійснив обрізку до ступеня припинення росту 4-х дерев породи ясен між будинками №6 і №8 по АДРЕСА_1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1999 року № 559 „Про такси для обчислення шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів” розмір заподіяної державі шкоди внаслідок протиправних дій відповідача становить 6740 грн.
Посилаючись на ці обставини, прокурор просив стягнути з відповідача на користь держави в особі Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області 6740 грн.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Справа 22ц - 326/11 Головуючий у 1-й інстанції
категорія 30/35 Скуляк І.А.
Суддя-доповідач Міцней В.Ф.
Рішенням Першотравневого районного суду м. Чернівці від 9 грудня 2010 року позов задоволено: стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави в особі Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області 6740 грн. Вирішено питання про судові витрати.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить змінити рішення суду, зменшивши розмір відшкодування до 1000 грн.
Вказує на те, що в Чернівецькому виробничому тресті зеленого господарства вартість одного саджанця дерева з посадкою становить 125 грн.
Окрім того, на думку апелянта судом не враховано те, що КЖРЕП №9 м. Чернівці не заперечував проти обрізки зазначених дерев мешканцями будинку №6 по АДРЕСА_1.
В судовому засіданні ОСОБА_2 та його представник підтримали вимоги апеляційної скарги.
Прокурор та представник Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області апеляційну скаргу не визнали, вважають, що рішення суду є законним, обгрунтованим і підстав для його зміни немає.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду –залишенню без змін з наступних підстав.
Відповідно до п.3 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045. видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, відповідач 7 червня 2010 року на АДРЕСА_1 між будинками № 6 і № 8 здійснив обрізку до ступеня припинення росту 4-х дерев породи ясен без ордеру, чим завдав шкоду державі.
Згідно з розрахунком, проведеним Державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1999 року № 559 „Про такси для обчислення шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів”, розмір заподіяної державі шкоди внаслідок пошкодження дерев становить 6 740 грн (а.с.6).
У відповідності до ст. 69 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що заподіяна позивачу шкода підлягає відшкодуванню відповідачем в повному обсязі.
Підстав для зменшення розміру відшкодування шкоди, заподіяної відповідачем державі внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища. колегія суддів не находить.
З урахуванням наведеного колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляції не дають підстав для його зміни.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 314 ЦПК України , колегія суддів ,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Першотравневого районного суду м. Чернівці від 9 грудня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: