КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(в порядку скороченого провадження)
31 січня 2011 року Справа № 1170/2а-91/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши о 15.00 год. у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді
до відповідача: Приватного підприємства «Гідросервіс-М»
про стягнення 8190 грн. 78 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансової санкції та пені, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (далі по тексту УПФ України в м. Кіровограді) звернулося в адміністративний суд з позовом до приватного підприємства «Гідросервіс-М»(далі по тексту –ПП «Гідросервіс-М»), в якому просить стягнути із відповідача заборгованість по страхових внесках, фінансових санкціях та пені в сумі 8190 грн. 78 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у ПП «Гідросервіс-М» виникла заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яка в добровільному порядку не відшкодована.
Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі –прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем ухвалу про відкриття скороченого провадження було отримано особисто 18 січня 2011 року (а.с. 15), станом на 31 січня 2011 року - заперечення на позовну заяву чи заяву про визнання позову до суду відповідачем подано не було.
Судом встановлено, що ПП «Гідросервіс-М»зареєстроване УПФ України в м. Кіровограді як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування /а.с.13/.
Відповідно до п. 3 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку встановленому цим Законом.
У відповідності до ст. ст. 18, 19, 20, пп.1 п.8 Розділу XI "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін: починаючи з 29.07.1997 року - 32%, з 30.03.2005 року - 32,3%, з 01.01.2006 року - 31,8%, з 01.01.2007 року - 33,2% суми фактичних витрат на оплату праці працівників та до 01.01.2007 року - за ставкою 1-2%, а з 01.01.2007 року - 0,5-2% утримання з найманих працівників.
Згідно п.6 та п.12 ст.20 вказаного Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 того ж Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду. Штраф накладається залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум -у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідачем подано звіт до управління та самостійно задекларовано суми страхових внесків за період з 01.10.2010 року по 31.10.2010 року. Всього нараховано страхових внесків за даний період в сумі 1915 грн. 58 коп.
Управлінням пенсійного фонду України в м. Кіровограді було надіслано вимоги про сплату боргу страхувальнику /а.с. 7/.
Дані вимоги страхувальником у визначений Законом строк не оскаржувались.
Таким чином, загальна сума боргу становила 1915 грн. 58 коп.
За порушення норм ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»начальником управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді було прийнято рішення № 2203 від 04.11.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у тому числі донарахованих страхувальником або органом ПФУ у вигляді суми штрафу 1041,39 грн. та нараховано пеню в сумі 5233,81. /а.с. 8/.
Таким чином, загальна сума боргу по страховим внескам, фінансовій санкції та пені становить 8190,78 грн.
Відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. При цьому строки позовної давності не застосовуються.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем–фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163, 167, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Гідросервіс-М»(код ЄДРПОУ –32791458) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (р/р-256073011226, МФО –323475 в Облуправлінні Ощадбанку, код –20650088) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансової санкції та пені в сумі 8190 (вісім тисяч сто дев’яносто) грн. 78 коп.
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду підпис О.С. Петренко
Згідно з оригіналом