- позивач: АТ "Часівоярський вогнетривкий комбінат
- відповідач: Галета Андрій Олегович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 219/9037/21
Провадження № 2/219/3115/2021
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
15 грудня 2021 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Феняка О.Р., за участі секретаря судового засідання Романченко І.О., розглянувши в залі судових засідань в м.Бахмуті цивільну справу за Акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням в гуртожитку -
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до суду із позовною заявою про визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням, за адресою: АДРЕСА_1 . Свої вимоги обґрунтовує тим, що на балансі АТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» знаходиться гуртожиток за вказаною адресою, на підставі ордеру відповідачу була надана житлова площа (койко-місце) в гуртожитку. Відповідач в житловому приміщенні не проживає понад рік без поважних причин, не сплачує комунальні послуги та не забезпечує належне утримання кімнати, внаслідок чого виникає загроза для мешканців сусідніх кімнат та порушуються майнові права позивача, у зв`язку з чим він звернувся до суду з даним позовом.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву з проханням справу розглянути за його відсутністю, наполягає на задоволенні позовних вимог, не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не прибув з невідомої суду причини, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву із зазначенням заперечень та доказів, що підтверджують відзив відповідач не надав.
У відповідності до п.3, п.4 ч.1 ст.280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо відповідач не подав відзив та позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У зв`язку із тим, що відповідач своєчасно і належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду справи, не використав наданого законом права на подачу відзиву на позовну заяву, тому суд, враховуючи згоду представника позивача, відповідно до положень частини першої статті 280 ЦПК України, вважає можливим провести заочний розгляд справи, вирішити справу за наявними в матеріалах доказами та ухвалити заочне рішення.
У зв`язку з неявкою сторін та у відповідності до частини 2 статті 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач АТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» є балансоутримувачем гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідачу була надана житлова площа (койка-місце) в гуртожитку, який знаходиться на балансі АТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується корінцем ордеру №96 від 10.01.2013р.
Відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб № 12/2-21, виданою 01.02.2021 АТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», довідкою відділу з реєстрації місця проживання фізичних осіб та військового обліку Часовоярської міської ради від 10.09.2021р. за №02-57/1597, наданої на запит суду.
Відповідно до актів від 09.01.2020, 12.03.2020, 30.05.2020, 15.07.2020, 10.08.2020, 30.11.2020, 30.12.2020 року про фактичне місце проживання (не проживання) громадянина на території АДРЕСА_1 , відповідач зареєстрований в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 , балансоутримувачем якого є АТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», однак фактично не проживає.
Також, відповідно до акту обстеження житлового приміщення в гуртожитку за адресою АДРЕСА_1 , складеного 08.02.2021, встановлено, що в результаті обстеження житлового приміщення гуртожитку за вказаною адресою, майно та особисті речі зареєстрованої особи – ОСОБА_1 відсутні.
Згідно зі ст. 47 Конституції України, кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, інакше як на підставі закону за рішенням суду.
За змістом ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Стаття 71 Житлового кодексу України передбачає, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 року «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» роз`яснено, що у справах про визнання наймача або члена його сім`ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК), необхідно з`ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім`ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.
Таким чином, викладені обставини та факти у їх сукупності дають суду можливість зробити висновок про те, що в ході судового розгляду справи позивачем були обґрунтовані обставини, на які він посилався як на підстави своїх вимог, таким чином є всі підстави для усунення перешкод в користуванні житлом шляхом визнання відповідача такою, що втратила право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи, що позивачем при подачі до суду позовної заяви були понесені витрати по сплаті судового збору у сумі 2270 грн., ці витрати в порядку ст. 141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст.4, 12, 13, 81, 89, 141, 258, 259, 263-265, 273, 280-282, 354 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст.71, 72, 127, 130 Житлового кодексу Української РСР, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням в гуртожитку - задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь Акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат» судовий збір в сумі 2270,00грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя О.Р.Феняк
- Номер: 2/219/3115/2021
- Опис: про визнання особи такою,що втратила право користування житловим приміщенням
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 219/9037/21
- Суд: Артемівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Феняк О.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2021
- Дата етапу: 27.08.2021