- позивач: Панасенко Максим Олександрович
- відповідач: відділення поліції № 2 Волноваського РВП ГУНП в Донецькій області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Єдиний унікальний номер: 223/1108/21
Провадження номер: 2-а/223/15/2021
УХВАЛА
про залишення адміністративного позову без руху
14 грудня 2021 р. м. Вугледар
Суддя Вугледарського міського суду Донецької області Дочинець С.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення поліції №2 м. Вугледар Волноваського РВП ГУНП в Донецькій області, про визнання дій протиправними та скасування постанов про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Вугледарського міського суду Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення поліції №2 м. Вугледар Волноваського РВП ГУНП в Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування постанов про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову позивач заявляє вимогу про визнання дій протиправними та скасування постанов про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Позивачем до суду не було додано квитанції про сплату судового збору або клопотання про звільнення його від сплати судового збору.
Окрім того, суд вважає необхідним відзначити, що згідно ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Аналіз встановленого ст. 288 КУпАП права на оскарження постанови державного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення показує, що коло осіб, які мають право оскаржити таке рішення, порядок їх оскарження визначені і діють у редакції Закону України від 24 вересня 2008 року №586-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Закон України «Про судовий збір», який набрав чинності 01 листопада 2011 року, визначає, що за подання заяв, скарг до суду, в тому числі у випадку оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державного управління, сплачується інший платіж - судовий збір, самостійні правові засади справляння якого, платники, об`єкти та розміри його ставок, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення визначено цим Законом.
Відповідно до положень статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір» серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору, який підлягає стягненню у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Інших видів платежів (зокрема, у вигляді державного мита) у випадку звернення особи то даний Закон не передбачає.
Отже, виходячи з системного, цільового та граматичного тлумачення вищенаведених правових норм, пов`язаних зі сплатою судового збору, суд приходить до висновку, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати положення статей 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у даних правовідносинах не передбачають.
Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року, винесеній в межах справи №543/775/17, відповідно до якого Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України у постанові від 13 грудня 2016 року (провадження №21-1410а16), вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення, та визначає розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання відповідної позовної заяви, - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не може бути звільнений від сплати судового збору за падання даного позову на підставі ст. 288 КУпАП.
Позивачем має бути сплачено судовий збір за звернення до суду з даним адміністративним позовом у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення позивача до суду становить 454,00 гривень за наступними реквізитами: Отримувач коштів Донецьке ГУК / Вугледарська МТГ / 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA298999980313131206000005586; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч. 3 ст.161 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи те, що позивач не сплатив судовий збір суд вважає за доцільне адміністративний позов залишити без руху та надати позивачу достатній строк для сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення поліції №2 м. Вугледар Волноваського РВП ГУНП в Донецькій області, про визнання дій протиправними та скасування постанов про адміністративне правопорушення – залишити без руху.
Надати позивачу строк тривалістю п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали для надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору, або надання доказів, які підтверджують наявність обов`язкових умов передбачених ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» для звільнення останнього від сплати судового збору.
Роз`яснити позивачу, що коли відповідно до вказівок цієї ухвали він виконає вимоги ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява вважатиметься не поданою і буде йому повернена.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вугледарського
міського суду Донецької області Дочинець С.І.
- Номер: 2-а/223/15/2021
- Опис: про визнання дій протиправними та скасування постанов
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 223/1108/21
- Суд: Вугледарський міський суд Донецької області
- Суддя: Дочинець С. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2021
- Дата етапу: 09.12.2021