Справа № 2-14217/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючої судді Кравчук Т.С.,
при секретарі Лахматової С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на автомобіль,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд визнати за ним право власності на автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200, 2000 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2.
В судовому засідання позивач не з’явився, але надав заяву в якій просить розглянути його позовну заяву у його відсутність, в своїй заяві позивач позов підтримав у повному обсязі стосовного того, що 26 жовтня 2006 року позивач придбав у ОСОБА_2 автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200, реєстраційний № НОМЕР_2, 2000 року випуску, що належав їй на праві приватної власності.
Відповідач передав Позивачу автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200 , реєстраційний № НОМЕР_2 та супроводжуючі документи до нього та отримав від Позивача нарочно грошові кошти за проданий автомобіль у сумі 20500 (двадцять тисяч п’ятсот доларів США.
Дії та волевиявлення сторін свідчили про вчинення сторонами правочину з оплатного відчуження майна – договору купівлі-продажу, під час якого однією стороною було передано майно, а іншою його оплачено.
На підтвердження купівлі автомобіля Позивач передав Відповідачу обумовлену домовленістю сторін суму, а Відповідач видав Позивачу нотаріальну довіреність від 12.07.2008 року, в якій надав Позивачу право експлуатувати, продавати, обмінювати, заставляти, здавати в оренду, знімати з обліку в ДАІ.
Сторони домовилися, що за деякий час оформлять договір купівля – продажу автомобіля та посвідчать його нотаріально, але відповідач ухиляється від його нотаріального посвідчення, посилаючись на видану Довіреність.
Позивач вважає, що дії сторін були направлені на оплатне відчуження майна Відповідача; нотаріальна довіреність, видана Відповідачем свідчить про укладення сторонами договору купівлі-продажу автомобіля; в нотаріальній довіреності вказані сторони правочину, повне найменування та характеристики автомобіля, а також права Позивача на автомобіль, у зв’язку з чим вимушений звернутися до суду з вказаним позовом за захистом своїх прав та інтересів.
Відповідачка до судового засідання не з'явилася про час та місце проведення судового засідання повідомлялася належним чином, про причини неявки суду не повідомила.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим, доведеним та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12 липня 2008 року позивач придбав у ОСОБА_2 автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200, реєстраційний № НОМЕР_2, 2000 року випуску, що належав їй на праві приватної власності.
Відповідач передав Позивачу автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200, реєстраційний № НОМЕР_2 та супроводжуючі документи до нього та отримав від Позивача грошові кошти за проданий автомобіль.
На підтвердження купівлі автомобіля Позивач передав Відповідачу обумовлену домовленістю сторін суму, а Відповідач видав Позивачу нотаріальну довіреність від 12.07.2008 року, в якій надав Позивачу право експлуатувати, продавати, обмінювати, заставляти, здавати в оренду, знімати з обліку в ДАІ.
Сторони домовилися, що за деякий час оформлять договір купівля – продажу автомобіля та посвідчать його нотаріально, але відповідач ухиляється від його нотаріального посвідчення, посилаючись на видану Довіреність.
Згідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 656 ЦК України предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.
Згідно ст. 662 ЦК України продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 682 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Враховуючи вищевикладене, посилаючись на положення Цивільного Кодексу України, дії вчинені сторонами є за своєю суттю є договором купівлі-продажу, в результаті якого Позивач отримав у власність автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200.
Відповідно до ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Стаття 328 ЦК України визначає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Таким чином, суд вважає можливим позов ОСОБА_1 – задовольнити, визнати за ним право власності на автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200, 2000 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 316, 321, 328, 334, 655, 656, 662, 682, ЦК Україна, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 – задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на автомобіль марки «Mercedes - Benz» C200, 2000 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2.
Рішення суду може бути переглянуто за заявою відповідача, якій не приймав участі при розгляді справи, поданої протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: