Судове рішення #13278465

Справа № 2-639/2011 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

26.01.2011 року                                                                                                     м. Сімферополь  

Київський районний суд м. Сімферополя у складі: головуючого судді Кукти М.В., при секретарі Таранець О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сімферопольської міської ради, треті особи – ОСОБА_2,  ОСОБА_3, про визнання права власності на земельну ділянку,  

 встановив:  

      Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на земельну ділянку, мотивуючи свої вимоги тим, що на даний час не має можливості оформити спадщину на земельну ділянку, у зв’язку з тим, що  оригінал Державного акту на земельну ділянку втрачений,  а особа на ім’я якої він був виданий на даний час померла.    

 У судове засідання позивач не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.  

Представник відповідача про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину неявку суду не повідомив. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК.

Суд дослідивши матеріали справи, з’ясував наступні обставини по справі.  

Судовим розглядом встановлено, що після смерті чоловіка позивача – ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина, у тому числі на земельну ділянку 0,04334 га., який  розташований за адресою: АДРЕСА_1, який належав йому на підставі державного акту серії ЯЕ № 065907.

Позивач прийняв спадщину після смерті чоловіка шляхом надання у встановленому законом порядку заяви про прийняття спадщини до Третьої  сімферопольської державної нотаріальної контори.  

Крім позивача спадкоємцями першої черги за законом є батьки померлого - ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

30.06.2010 роки між позивачем та третьому особами, які є спадкоємцями першої черги за  законом, був укладений договір про розділ спадкового майна, згідно якого до позивача перейшло право власності на житловий будинок зі всіма надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Цільове призначення земельної ділянки - будівництво та обслуговування вказаного житлового будинку та господарських споруд.

Проте оформити спадщину на земельну ділянку позивач не може, у зв'язку з тим, що оригінал Державного акту на земельну ділянку, загублений при невідомих обставинах.

Треті особи не претендують на вказану земельну ділянку. Разом з тим, укласти договір про розділ спадкового майна - земельної ділянки, яка перейшла у власність позивача, не можливо, у зв'язку з втратою правовстановлюючого документу на ділянку.

22 вересня 2010 року позивач опублікував оголошення у газеті «Сорока »  № 35 (970) про втрату державного акту на земельну ділянку.

17.11.2010 року позивач звернувся з заявою на ім'я начальника управління Держкомзему в м. Сімферополі АР Крим про видачу дубліката Державного акту на вказану земельну ділянку, але отримав відмову з тих підстав, що, дублікати державних актів і сертифікатів видаються тільки власникам.

Постановою державного нотаріуса ОСОБА_5 від 30.06.2010 року позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про спадщину на земельну ділянку, у зв'язку з відсутністю оригіналу правовстановлюючого документу на землю.

Відповідно до ст. 1218 ГК України до складу спадщини входять всі права і обов'язки, які належали спадкодавцю на момент відкриття спадку.

У зв'язку з тим, що державний акт на земельну ділянку відновити неможливо, а відповідно і одержати свідоцтво про право на спадок, суд вважає можливим позов задовольнити та визнати за позивачем права власності на земельну ділянку, площею 0, 0434 га, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.  

 На підставі викладеного, відповідно до ст.. 1218 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11, 212 – 215 ЦПК України, суд  

 Вирішив:  

      Позов задовольнити.  

 Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку, площею 0, 0434 га, розташований за адресою: АДРЕСА_1.  

Рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополя у відповідності до вимог ст. 291-296 ЦПК України.

 Відповідач може оскаржити заочне рішення у десятиденний термін до суду, що ухвалив заочне рішення.  

 

 Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація