Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132772078


Михайлівський районний суд Запорізької області


Справа № 321/1618/21

Провадження № 3/321/675/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

       10.12.2021 року


        Суддя Михайлівського районного суду Запорізької області Машкіна Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції №3 Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , працююча продавцем консультантом магазину «Бочка», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:


Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 674935 03.11.2021 року о 12 год. 10 хв. ОСОБА_1 , яка є продавцем магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: смт.Михайлівка, вул. Святопокровська,1/1, приймала відвідувачів без міжнародного свідоцтва про вакцинацію, негативного результату ПЛР тесту або сертифікату COVID-19, чим порушила Постанову КМУ №1236 від 20.12.2020 р., зі змінами згідно постанови КМУ №1096 від 20.10.2021 р. та Постанови комісії ТЕБ ТНС в Запорізькій області №32 від 26.10.2021 р.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала письмові пояснення з клопотанням про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, посилаючись на такі обставини.

Згідно листа районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про прийняття рішення про державну реєстрацію потужності, вид діяльності, що провадиться у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », це роздрібна торгівля харчовими продуктами. Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS8-СоУ-2» не встановлено будь-яких додаткових обмежень для приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які здійснюють торгівлю продуктами харчування, окрім загальних, встановлених п. 22 даної постанови, таких як: носіння індивідуальних засобів захисту працівниками та відвідувачами, дотримання дистанції, та регулювання кількості відвідувачів в залежності від торгівельної площі. Крім того, працівником поліції, яким було складено протокол про адміністративне правопорушення із власних особистих мотивів було проігноровано, що ОСОБА_1 має медичну довідку про одужання від цієї хвороби.

Встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до такого висновку.

Так, адміністративна відповідальність за ч.1 ст.44-3 КУпАП настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб", до якого відсилає диспозиція ст. 44-3 КУпАП, визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов`язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

Згідно Постанови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області №32 від 26.10.2021 р., п.12 зазначено Головам райдержадміністрацій, сільським, селищним, міським головам вжити заходів щодо забезпечення керівниками суб`єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадською харчування, торговельного і побутового обслуговування населення, торговельно-розважальних центрів, закладів розважальної діяльності, культури, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, ринків, закладів, шо надають послуги з розміщення, вжиття заходів щодо забезпечення наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджу вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом нолімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебнортаду електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія). Термін дії: на період дії «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки.

Згідно п.п.4 п. 3-5 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 на території регіонів, на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється: приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування.

Обмеження, передбачені підпунктами 1-7, 9, 14 та 16 цього пункту, не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

З доданої матеріалів справи медичної довідки за № 1377 від 01.11.2021 року КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» Михайлівської селищної ради Михайлівського району Запорізької області вбачається, що ОСОБА_1 находилася на амбулаторному лікуванні з 18.10.2021 року і одужала від коронавірусної хвороби 01.11.2021 року. Рекомендована вакцинація через 3 місяці.

Відповідно до положень статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Суд вправі розглянути справу про вчинення адміністративного правопорушення в межах і на підставі протоколу, складеного уповноваженими органами, при цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Таким чином, суд приходить до висновку, що наданими стороною захисту та дослідженими в судовому засіданні доказами спростовуються зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 674935 від 03.11.20221 року відомості про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП через відсутність в її діях складу адміністративного правопорушення.


На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст.247, ст. ч.1ст.44-3,280,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 44-3 КУпАП, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - закрити, через відсутність в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.




Суддя

Михайлівського районного суду

Запорізької області                                                                 Н.В. Машкіна











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація