Судове рішення #13276477

                                                                                                             справа    № 1-43/11  

                                                                               

  В  И  Р  О  К

    ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 26 січня 2011 року   Карлівський районний суд Полтавської області в складі:                 головуючого – судді                                         Миронець О.К.          

    при секретарі                                     Ємець Р.Ю.

    з участю прокурора                                                     Сорочинської О.М.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Карлівка кримінальну справу по  обвинуваченню

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Харків та мешканець АДРЕСА_1, громадянин України, освіта середня, одружений, виховує двох малолітніх дітей, не працює, інвалід другої групи, не військовозобов’язаний, в силу ст.89 КК України раніше не судимий

у скоєнні злочину, передбаченого ч.1  ст.  309   КК  України ,-

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

На початку серпня місяця 2010 року ОСОБА_1, перебуваючи в с. Дорошівка Машівського району Полтавської області знайшов дикорослу рослину коноплі, яку умисно, незаконно, шляхом зриву, придбав та приніс до свого господарства розташованого по                    АДРЕСА_1 де висушивши перетер і зберігав для власних потреб без мети збуту.

13 жовтня 2010 року близько 17 години в ході обшуку працівниками міліції господарства ОСОБА_1, розташованого по АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено:

- у дерев'яній тумбі приміщення літньої кухні речовину рослинного походження, зеленого кольору, в подрібненому стані, яка згідно до висновку експерта хімічної експертизи  № 2466 від 27 жовтня 2010 року має анатомо - морфологічні ознаки рослини коноплі, містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 347,7 г.;

- в приміщенні гаража верхню частину полімерної пляшки з нашаруванням на горловині речовини коричневого кольору, яка згідно до висновку експерта № 2467 від 27 жовтня 2010 року містить особливо небезпечний наркотичних засіб - екстракт канабісу маса, якого в перерахунку на суху речовину становить 0,321 г.; які ОСОБА_1, незаконно зберігав для власних потреб без мети збуту.

Допитаний в судовому засіданні підсудній ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і пояснив суду, що на початку серпня місяця 2010 року ОСОБА_1, перебуваючи в с. Дорошівка Машівського району Полтавської області знайшов дикорослу рослину коноплі, яку зірвав та приніс до свого господарства розташованого по АДРЕСА_1 де висушивши перетер і зберігав для власних потреб без мети збуту.

Крім повного визнання підсудним своєї вини, його  вина підтверджується іншими зібраними в ході досудового слідства доказами, які суд у відповідністю до ст. 299 КПК України, визнав досліджувати недоцільним.                                     Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч.1 ст. 309 КК України, так як він   незаконно придбав, виготовив  та зберігав  наркотичний  засіб без мети збуту.

При обранні покарання підсудному суд, у відповідності зі ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного.                                 Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.             Обставинами, що пом’якшують покарання підсудному, суд вважає те, що він вину свою  визнав повністю, активно сприяв слідству.

Суд прийняв до уваги наявність декількох пом’якшуючих обставин та той факт, що підсудний являється інвалідом 2 групи, має на утриманні малолітню дитину, тому вважає за можливе застосувати до підсудного норми ст.75 КК України та звільнити від відбуття покарання з випробуванням.

Речові  докази по справі - наркотичні  засоби - підлягають знищенню.

Цивільний позов заявлений прокурором про відшкодування витрат на проведення хімічної експертизи в сумі 405 грн. 64 коп. задоволенню не підлягає з таких підстав. Відповідно до ст. 92 КПК України передбачено, що експерти мають право на винагороду за виконання своїх обов’язків, якщо виконання дорученої їм роботи не входить в їх обов’язок по службі. Як вбачається з матеріалів кримінальної справи експертизу було виконано науково-дослідним експертно-криміналістичним центром при УМВС України в Полтавській області, який є державною установою в системі Міністерства внутрішніх справ України, а тому всі експертні досліджування зобов’язані виконуватися за рахунок коштів виділених з Державного бюджету, що передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2000 року, зі змінами від 02.10.2003 року за №1573.

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд –

                                          З   А   С   У   Д   И   В :

        ОСОБА_1  визнати винним за ч.1 ст. 309 КК України та призначити покарання у вигляді одного року позбавлення волі та  у відповідності до ст.75 КК України звільнити його від відбуття покарання з випробуванням з річним іспитовим строком зобов’язавши періодично з’являтися для реєстрації до органу кримінально-виконавчої інспекції.

   В задоволенні цивільного позову відмовити.

   Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про не виїзд.

   Речові докази по справі – знищити.

   Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.

            Суддя                                                                          О. К.Миронець

                                                                                                                                 

  • Номер: 11/780/28/16
  • Опис: Семененко В.М. ч. 1 ст. 263
  • Тип справи: на справу (провадження) кримінального судочинства за апеляцією
  • Номер справи: 1-43/11
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Миронець Олена Костянтинівна
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) суду першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.06.2016
  • Дата етапу: 21.09.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація