УХВАЛА
про повернення позовної заяви
01 лютого 2011 року Справа № 2а/2370/388/2011
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Чубар Т.М., перевіривши матеріали адміністративного позову,
поданогоОСОБА_1
доуправління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси
провизнання дій протиправними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_1, в якому просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси протиправними та стягнути з відповідача недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період 2007-2009 роки в сумі 3 826 грн. 50 коп.
Вивчивши матеріали позовної заяви суддя вважає, що дана справа не підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, а заявлений позов підлягає поверненню позивачеві з підстав, передбачених п. 6 ч. 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Пунктом 3 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, чинній до 10.03.2010р., було передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб’єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Разом з тим, 10 березня 2010 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691від 18.02.2010р. згідно якого внесені зміни до частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України та передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Крім того, вказаним Законом виключено пункт 3 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, який передбачав, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб’єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Рішенням Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09.09.2010р. визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційними), положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691–VI від 18.02.2010р., а саме: пункту 2 розділу І: “Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35–37, ст. 446) виключити”.
Крім того, вказаним рішенням визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), і пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691від 18.02.2010р.
Положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691від 18.02.2010р. та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення, тобто з 9 вересня 2010 року.
З урахуванням зазначених положень, поданий позивачем адміністративний позов, хоча і має в даному випадку ознаки публічно-правового спору та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, проте відповідно до визначеної Кодексом адміністративного судочинства України предметної підсудності повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним, а саме Придніпровським районним судом м. Черкаси як адміністративним судом.
Відповідно до п. 6 ч. 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про визнання дій протиправними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни повернути позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.М. Чубар