ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
12 січня 2011 року Справа № 2а-0870/198/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Калашник Ю.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя
про припинення підприємницької діяльності
ВСТАНОВИВ:
11.01.2011 Державна податкова інспекція у Комунарському районі м. Запоріжжя (далі – позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі – суд) з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач), в якому просить припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Зазначена позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), з наступних підстав.
У відповідності до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивач надав суду копію реєстру поштових відправлень (рекомендованих листів) за 23.12.2010, із якого вбачається, що позивач направив відповідачу адміністративний позов з додатками за адресою: АДРЕСА_1. Проте, у акті позивача від 21.07.2010 №924/17-14 зазначено місцезнаходження відповідача: АДРЕСА_2. Свідоцтво про державну реєстрацію відповідача як фізичної особи-підприємця у матеріалах адміністративного позову відсутнє.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 №755 (далі – Закон №755) відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Згідно до ч.4 ст.17 Закону №755 в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо фізичної особи–підприємця, зокрема, місце проживання.
Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді, зокрема, витягу з Єдиного державного реєстру, довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується (ч.2 ст.20 Закону №755).
Тобто, документом, який підтверджує місце проживання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є витяг або довідка з Єдиного державного реєстру.
Із наданих позивачем суду документів не можливо встановити місце проживання відповідача, а тому суд не розцінює надіслання позивачем фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 позовної заяви та доданих до неї документів як виконання податковим органом приписів ч.3 ст. 106 КАС України.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно з ст.108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Ураховуючи наведене, керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 прининення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця - залишити без руху.
2. У строк до 01.02.2011 привести у відповідність до ст. 106 КАС України позовну заяву, а саме:
підтвердити юридичну адресу відповідача витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на час розгляду справи судом;
у разі зміни юридичної адреси відповідача, додати до позовної заяви належні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів на юридичну адресу, указану у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз’яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Ю.В.Калашник
01 лютого 2011 року