Справа № 2-а- 374/2011 р.
У Х В А Л А
12 січня 2011 року Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Зимогляд В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Мелітополі Запорізької області про поновлення строку на звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги,
встановив :
Позивачка в позовній заяві просить визнати протиправним рішення відповідача щодо відмови у призначенні їй підвищення до пенсії згідно зі ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Мелітополі Запорізької області нарахувати та виплатити їй недоплачену щомісячну соціальну допомогу з 01.01.2006 р. до 01.12.2010 р., обчислюючи її з урахуванням підвищення в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, визначеної відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також прийняти рішення про подальше призначення та виплату соціальної допомоги починаючі з 01.12.2010 р. та поновити строк на звернення до суду за захистом порушених прав починаючи з 01.01.2006 р., посилаючись на те, що вона не мала можливості звернутись раніше до суду з позовом у зв'язку з тим, що про належні їй, як дитині війни, виплати її ніхто не повідомляв. Більше того, її законні права були обмежені шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили. І тільки після висвітлення зазначених подій у пресі у зв'язку з ухваленням відповідного рішення Конституційним Судом України позивачка дізналася про порушення її законних прав та інтересів.
Відповідно до вимог ст. 107 п.5 ч.1 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно з вимогами ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк з моменту, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до вимог ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Позивачка не надала суду доказів того, що вона пропустила строк позовної давності з поважних причин. Не можна визнати поважною ту причину, що позивачка не звернулася до суду за захистом своїх прав, тому, що її не повідомили про належні їй, як дитині війни, виплати, та вона не знала про порушення її права. Позивачка мала можливість своєчасно дізнатися про це із засобів масової інформації, рішення Конституційного Суду України оприлюднюються. Крім того, вона мала можливість звернутися за консультацією до юристів.
Оскільки ОСОБА_1 звернулася до суду 01.12.2010 р. вважаю, що позовні вимоги слід розглядати по суті лише в межах шестимісячного строку, а в поновленні пропущеного строку з 01.01.2006 р. по 01.06.2010 р. слід відмовити, а тому позовні вимоги в цій частині слід залишити без розгляду.
Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України а адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення,надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, допоміг, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг застосовується скорочене провадження.
Керуючись ст.ст.100, 107, 183-2 КАС України,
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Мелітополі Запорізької області в частині визнання протиправним рішення управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі Запорізької області щодо відмови у призначенні їй підвищення до пенсії згідно зі ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 01.06.2006 р. по 01.06.2010 р. в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком та зобов'язання управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі Запорізької області здійснити перерахунок та виплатити їй підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 01.06.2006 р. по 01.06.2010 р. в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком - залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Мелітополі Запорізької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії за період з 01.06.2010 року.
Запропонувати відповідачу в строк до 21.01.2011 р. до канцелярії суду надати заперечення проти позову. В разі неподання до суду у зазначений строк заперечень на позов справа буде розглянута не пізніше трьох днів з дня закінчення цього строку.
На ухвалу в частині залишення позову без розгляду може бути подана апеляційна скарга до Дніпропетровського апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом п’яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя:В. В. Зимогляд