Судове рішення #13271316

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


24.01.11 Справа № 2а-1146/11/18/0170


Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Лавренчук О.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом  ОСОБА_1     

до  Управління праці та соціального захисту населення Центральної районної ради м. Сімферополя      

про визнання протиправною дій та спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Центральної районної ради м. Сімферополя про визнання протиправними дій відповідача відносно відмови виплачувати позивачу допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менш прожиткового мінімуму, встановленого для дітей у віці до 6 років; зобов'язання відповідача виплачувати позивачу  щомісячно  допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менш прожиткового мінімуму, встановленого для дітей у віці до 6 років, починаючи з 21.01.2011р.; зобов'язання відповідача зробити перерахунок сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності із Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2334-ІІІ від 22.03.2001р. до рівня  не менш прожиткового мінімуму на місяць, що складає станом на 20.01.2011р. загальну суму 12013,60грн. і стягнути з відповідача вказану суму заборгованості з виплати позивачу щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:

1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;

3) про накладення адміністративних стягнень;

4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Статтею 18 передбачена предметна підсудність адміністративних справ, відповідно до ч. 1 вказаної статті місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

3) виключено 

4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Таким чином, спори фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання, зокрема, соціальних виплат, до яких відноситься і державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, розглядаються місцевими загальними судами в порядку адміністративного провадження.

Предметом спору даної позовної заяви є проведення і виплата позивачу державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та пов'язаної з цими виплатами визнання протиправною відмови у відповідності до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2334-ІІІ від 22.03.2001р., допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

У разі народження (усиновлення, встановлення опіки) двох і більше дітей допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на кожну дитину.

Таким чином, даний спір повинен розглядатися місцевим загальним судом в порядку адміністративного судочинства  з урахуванням територіальної підсудності.

Крім того, позивачу належить роз'яснити, що відповідно до частини 6 статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

На підставі викладеного, керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суд  -  

                                                      УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Центральної районної ради м. Сімферополя про визнання протиправними дій відповідача відносно відмови виплачувати позивачу допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менш прожиткового мінімуму, встановленого для дітей у віці до 6 років; зобов'язання відповідача виплачувати позивачу  щомісячно  допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менш прожиткового мінімуму, встановленого для дітей у віці до 6 років, починаючи з 21.01.2011р.; зобов'язання відповідача зробити перерахунок сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності із Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2334-ІІІ від 22.03.2001р. до рівня  не менш прожиткового мінімуму на місяць, що складає станом на 20.01.2011р. загальну суму 12013,60грн. і стягнути з відповідача вказану суму заборгованості з виплати позивачу щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.      

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1.

Роз'яснити позивачу його право на звернення з даним позовом до місцевого загального суду, як адміністративного суду, з додержанням вимог щодо територіальної підсудності згідно зі ст. 19 КАС України, а також, що повернення позовної заяви не позбавляє їх права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.  

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів  з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.  У разі розгляду справи у порядку письмового  провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

 Суддя                     підпис                               Лавренчук О.В.

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація