1
Справа № 2-5975/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
м. Донецьк 13 грудня 2010 р.
Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий – суддя Чинчин О.В., при секретарі Заботіній О.Ю., за участю представника позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою
Публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості з відповідача.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 14 квітня 2006 року між ПАТ КБ «ПриватБанк» та ОСОБА_1 було укладено Договір № SAMDN03000006752741, згідно з яким останній отримав строковий кредит у розмірі 5 000 грн. 00 коп., зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 16,8 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом, з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. У порушення умов договору, відповідач зобов’язання за вказаним договором належним чином не виконав, у зв’язку з чим станом на 11.05.2010 р. має заборгованість в сумі 13 715 грн. 42 коп., яка складається з наступного: 5 015 грн. 85 коп. – заборгованість за кредитом; 8 066 грн. 89 коп. – заборгованість по процентам за користування кредитом; 631 грн. 25 коп. – заборгованість по комісії за користування кредитом; 1 грн. 43 коп. – пеня за несвоєчасність виконання зобов’язань за договором. На підставі викладеного, позивач і звернувся до суду, та просить стягнути з відповідача суму заборгованості за Договором № SAMDN03000006752741 від 14 квітня 2006 року у розмірі 13 715 грн. 42 коп., а також 137 грн. 15 коп. – витрати на сплату судового збору, та 120 грн. 00 коп. – витрати на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
В судовому засіданні представник позивача підтвердив позовні вимоги та їх обґрунтування, наполягає на задоволенні позову.
В судове засідання відповідач не з’явився, про явку до суду був повідомлен належним чином. Відповідно до ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Суд, у відповідності до ст. 224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу заочно у його відсутність. Позивач проти цього не заперечує.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 1054 ч. 1 ЦК України, за кредитним договором банк або інша
2
фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі й на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити відсотки.
В судовому засіданні встановлено, що 14 квітня 2006 року між Публічним акціонерним товариством комерційним банком «ПриватБанк» та ОСОБА_1 було укладено Договір № SAMDN03000006752741 про відкриття картрахунку та обслуговування платіжної картки, згідно з яким останній отримав кредит у розмірі 5 000 грн. 00 коп., зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 16,8 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом, з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки (12 місяців) (а.с. 5).
Згідно зі ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Однак, ОСОБА_1 свої зобов’язання за Договором про відкриття картрахунку та обслуговування платіжної картки належним чином не виконуються, в зв’язку з чим, згідно з розрахунком заборгованості (а.с. 4), станом на 11 травня 2010 року, заборгованість відповідача за вказаним Договором становить 13 715 грн. 42 коп., у тому числі: 5 015 грн. 85 коп. – заборгованість за кредитом; 8 066 грн. 89 коп. – заборгованість по процентам за користування кредитом; 631 грн. 25 коп. – заборгованість по комісії за користування кредитом; 1 грн. 43 коп. – пеня за несвоєчасність виконання зобов’язань за договором.
Відповідно до ч. 2 ст. 1054 ЦК України до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
У відповідності з ч. 2 ст. 1050 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_1 суттєво порушив умови Кредитного договору , відповідачем належним чином не було виконано взятих на себе зобов’язань , що і є підставою для задоволення позовних вимог, та стягнення з нього суми заборгованості за Кредитним договором у розмірі 13 715 грн. 42 коп.
У відповідності до ст.ст. 79, 88 ЦПК України, ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", з відповідача на користь позивача необхідно стягнути витрати по сплаті судового збору в розмірі 137 грн. 15 коп., а також 120 грн. 00 коп. – витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 530, 536, 610, 1050, 1054 ЦК України, ст.ст. 212-215, 224-227 ЦПК України, суд, -
В и р і ш и в:
Позов Публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного
3
товариства комерційного банку «ПриватБанк» суму заборгованості за Договором № SAMDN03000006752741 про відкриття картрахунку та обслуговування платіжної картки від 14 квітня 2006 року у розмірі 13 715 (тринадцять тисяч сімсот п’ятнадцять) грн. 42 коп. на розрахунковий рахунок № 29098829000000 в ПАТ КБ «ПриватБанк», МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570, а також 137 (сто тридцять сім) грн. 15 коп. – витрати на сплату судового збору, 120 (сто двадцять) грн. 00 коп. – витрати на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи на розрахунковий рахунок № 64993919400001 в ПАТ КБ «ПриватБанк», МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570.
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Петровський районний суд міста Донецька шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а в разі відсутності у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.В. Чинчин