Судове рішення #13270210

Справа №2-280/10

РІШЕННЯ

іменем України

22 жовтня  2010 року                                                               м. Дергачі


Дергачівський районний суд Харківської області

у складі головуючого – судді Болибок Є.А.

за участю секретаря судового засідання Бондаренко А.В.


розглянувши у судому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4  про стягнення суми додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення додаткових витрат на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 900,00 грн., в обґрунтування позову зазначила, що згідно виконавчого листа №2-817/06, виданого 17.07.2006 року, відповідач повинен виплачувати аліменти у розмірі ? частини усіх видів заробітку відповідача щомісячно, але син ОСОБА_5 постійно хворіє, ОСОБА_3 не вистачає грошів на лікування, аліменти які повинен виплачувати позивач він не сплачує. В зв’язку з чим позивач змушена звернутись з даним позовом до суду.

Під час розгляду справи позивач ОСОБА_3 зменшила свої позовні вимоги до 300,00 грн.

У судове засідання відповідач ОСОБА_4 не з’явився, подав до суду заяву, в якій вказав, що уточнений позов визнає, заперечень проти задоволення позову не має, справу просить розглядати у його відсутність.

У судове засідання позивач ОСОБА_3 не з’явилася, подала до суду заяву, в якій позов підтримала повністю, просила його задовольнити та справу просила розглядати у її відсутність.

Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого Проходівською сільською радою Дергачівського району Харківської області, ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, його батьками є: батько – ОСОБА_4, мати – ОСОБА_3.

Згідно довідки №417 від 06.03.2009 року, виданої головою Вільшанської селищної ради Дергачівського району Харківської області, ОСОБА_3 проживає разом з сином ОСОБА_5, який знаходиться на її утриманні.

Відповідно до розрахунку заборгованості по виконавчому листу, заборгованість  по аліментах  з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 у розмірі ? частини усіх видів заробітку на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, які стягуються відповідно до виконавчого листа №2-817, виданого Червонозаводським районним судом міста Харкова, за період з 01.06.2007 року по 01.04.2009 рік складає 11629,89 грн.

Суд вважає встановленою наявність фактів, якими обґрунтовувалися вимоги позивача про стягнення суми додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини та задовольняє позов з наступних мотивів.

Пленум Верховного Суду України в п. 4 своєї Постанови №5 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду» від 12.06.2009 року роз’яснив судам, що ухвалюючи в  попередньому  судовому  засіданні  рішення  у зв'язку з визнанням відповідачем позову,  суди повинні враховувати положення статей  174,  175  ЦПК  України  та  до  ухвалення відповідного   судового  рішення  роз'яснювати  сторонам  наслідки вчинення відповідних процесуальних дій. У разі  визнання  відповідачем  (або  його  представником  за відсутності у дорученні відповідних обмежень) позову можливе  лише ухвалення  рішення  про  задоволення позову,  а не про задоволення позову частково чи про відмову в його задоволенні. Ухвалюючи рішення по суті спору чи постановляючи ухвали в попередньому судовому засіданні, суд у мотивувальній частині судового рішення зазначає лише про дії сторін щодо розпорядження своїми процесуальними і матеріальними правами та здійснені судом заходи з перевірки таких дій.

Відповідач позов визнав, визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, в зв’язку з чим, суд вважає необхідним позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити та з урахуванням всіх обставин справи, стану здоров'я та матеріального становища дитини та платника аліментів, суд визначає розмір додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини в сумі 300,00 грн.

Суд  застосовує наступні нормативно-правові акти.

Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 185 СК України, той  з  батьків,  з кого присуджено стягнення аліментів на дитину,  а також той з  батьків,  до  кого  вимога  про  стягнення аліментів  не  була подана,  зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір  участі  одного  з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду,  з  урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати  на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово,  періодично  або постійно.

Згідно ч.3 ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Згідно п.4 ч.3 ст. 81 ЦПК України, суд стягує з відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Згідно п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення про стягнення аліментів -  у межах платежу за один місяць.

На підставі ст. ст. 180, 182  СК  України,  керуючись ст.  ст.  10, 11, 60,  174 ч.4, 208, 209, 212-215,  367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд –

  ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_3 задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, суму додаткових витрат на утримання дитини – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 300,00 грн. щомісячно до повного видужання дитини.

Стягнути з  ОСОБА_4 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 грн. та в дохід держави судовий збір у розмірі 51,00 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч.1 ст. 223 ЦПК України.

Суддя                                       Є.А. Болибок

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація