У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді Павловської І.Г.
суддів: Шестакової Н.В.
Берзіньш В.С.
при секретарі Моногошевій В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя до ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право на житлову площу,
за апеляційною скаргою представника Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян на рішення Київського районного суду м. Сімферополя АРК від 22 вересня 2010 року,
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Київського районного суду м. Сімферополя АРК від 22 вересня 2010 року позов виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя задоволено частково. Постановлено: Визнати ОСОБА_3 і ОСОБА_4 такими, що втратили право на користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1. В задоволенні решті вимог щодо визнання ОСОБА_2 втратившим право користування жилим приміщенням у зазначеній квартирі - відмовлено.
В апеляційній скарзі представник Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян Сімферопольської міської ради ставить питання про скасування рішення з ухваленням нового рішення, посилаючись на те, що квартира АДРЕСА_1 є неблагоустроєною, віднесена до житлового фонду для відселення; зазначена квартира передана Управлінню з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян для тимчасового проживання депортованих громадян; у зазначену квартиру поселена ОСОБА_6 з сім’єю з проведенням певної реєстрації; ОСОБА_6 надано дозвіл для відновлення цієї квартири з метою надання їй статусу жилої квартири; виконком Київської районної ради м. Сімферополя АРК при зверненні із зазначеним позовом перевищив свої повноваження, оскільки питання обліку та надання неблагоустроєного житла віднесені до компетенції Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян відповідно до розподілу повноважень виконавчих органів на підставі рішення Сімферопольської міської ради від 24.11.2006 року.
Відповідно до ч.1 ст.303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши апелянта, а також ОСОБА_2 та його представника, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
За змістом апеляційної скарги Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян вважає, що виконком Київської районної ради м. Сімферополя АРК взагалі не мав права звертатися із зазначеним позовом, оскільки усі повноваження щодо спірної квартири належать саме цьому Управлінню; рішенням суду першої інстанції порушені права ОСОБА_6 та членів її сім’ї.
- 2 -
У засіданні суду апеляційної інстанції представник Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян пояснив, що суд був зобов’язаний у будь-якому разі залучити Управління до справи, приймаючи до уваги статус житла як неблагоустроєного і переданого для обліку та розподілу Управлінню з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян; заявити вимоги щодо визнання відповідачів такими, що втратили право користування жилим приміщенням, мали право як Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян, так і Сімферопольська міська рада, яка виконує свої повноваження щодо контролю за житловим фондом у комунальній власності відповідно до законодавства про місцеве самоврядування.
Аналізуючи надані апелянтом докази, колегія суддів приймає до уваги те, що Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян є виконавчим органом Сімферопольської міської ради відповідно до рішення Сімферопольської міської ради від 18.01.2007 року (а.с.179); за змістом п.6 Положення про Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян здійснює облік та розподіл неблагоустроєного житла, яке передане до фонду тимчасового житла управління для тимчасового проживання депортованих громадян. Слідує звернути увагу на те, що відповідно до п.4 зазначеного Положення апелянт сумісно з іншими виконавчими органами забезпечує попередню підготовку матеріалів за повноваженнями, які здійснює виконком міської ради.
Надані апелянтом документи не встановлюють виключну компетенцію Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян на вирішення спірних житлових спорів щодо комунальної власності шляхом подачі відповідних позовів, такі повноваження Управлінню не передавалися.
Відповідно до ст.15 ЖК України виконавчі комітети районних у містах Рад, зокрема, здійснюють управління житловим фондом місцевих рад, державний контроль за використанням і схоронністю житлового фонду.
Крім того, необхідно звернути увагу на те, що апелянт в апеляційній скарзі зазначає порушення прав ОСОБА_6 та членів її сім’ї, хоча сама ОСОБА_6 або члени її сім’ї до суду з апеляційною скаргою на рішення суду не зверталися і не уповноважили Управління на представництво їх інтересів у суді.
Виходячи з наведеного, відсутні правові підстави вважати порушеними права Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян при розгляді справи за позовом виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя до ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право на житлову площу.
Керуючись ст.ст.303,307,308 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу представника Управління з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Сімферополя АРК від 22 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції на протязі двадцяти днів.
Судді:
Павловська І.Г. Шестакова Н.В. Берзіньш В.С.