КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-121/10 Головуючий у 1-й інстанції: Семенченко О.М.
Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
У Х В А Л А
Іменем України
"19" січня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Петрика І.Й.,
Суддів: Земляної Г.В.,
Парінова А.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову Варвинського районного суду Чернігівської області від 14 травня 2010 року у справі за позовом Прокурора Варвинського району в інтересах держави в особі Варвинської міжрайонної Державної податкової інспекції Чернігівської області до ОСОБА_3 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
ВСТАНОВИВ:
Позивач (Прокурор Варвинського району в інтересах держави в особі Варвинської МДПІ Чернігівської області) звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
Постановою Варвинського районного суду Чернігівської області від 14 травня 2010 року позовні вимоги задоволено повністю, стягнуто з ОСОБА_3, жителя АДРЕСА_1, на користь держави податок з власників транспортного засобу –вантажного автомобіля ЗІЛ-431412, ДНЗ НОМЕР_1, 1993 року випуску, за 2008-2009 роки у сумі 1798 гривень 80 копійок, зарахувавши їх до місцевого бюджету Журавської сільської ради на рахунок 33219808700092, код одержувача 22814163 УДК в Чернігівській області, МФО банку 853592.
Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних в ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча належним чином повідомленні про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін з наступних підстав.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як встановлено судом першої інстанції, відповідач ОСОБА_3 був власником вантажного автомобіля ЗІЛ-431412, державний номерний знак НОМЕР_1, 1993 року випуску, який зареєстрований на його ім’я, про що засвідчує довідка, видана Варвинським ВДАІ (а.с. 6).
Варвинська МДПІ надсилала на адресу ОСОБА_3 повідомлення про необхідність сплати зазначеного податку в строк до 30 червня 2009 року, проте повідомлення було залишено без реагування (а.с. 8).
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив із того, що згідно із ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 р. фізичні особи –власники транспортних засобів є платниками податку.
Згідно зі ст. 5 Закону фізичні особи повинні сплатити податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів може погодитися із огляду на наступне.
У відповідності до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пункт 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»передбачає право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Із змісту статті 67 Конституції України вбачається, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»встановлює порядок і строки сплати зазначеного податку.
Вказані в апеляційній скарзі процесуальні порушення не призвели до неправильного вирішення справи і не є підставою для скасування судового рішення, в зв’язку з чим апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції –без змін.
Враховуючи зазначене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції в повному обсязі дослідив наявні у справі докази, дав їм належну оцінку, та прийняв рішення із додержанням норм матеріального та процесуального права в зв’язку з чим апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції –без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Варвинського районного суду Чернігівської області від 14 травня 2010 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя: І.Й. Петрик
Судді: Г.В. Земляна
А.Б. Парінов
- Номер:
- Опис: про визнання дій протиправними,
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 2а-121/10
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Петрик І.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.06.2015
- Дата етапу: 03.11.2015
- Номер: А/857/8608/22
- Опис: перерахунок і виплату щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2а-121/10
- Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Петрик І.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.06.2022
- Дата етапу: 12.07.2022
- Номер: А/857/8608/22
- Опис: перерахунок і виплату щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2а-121/10
- Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Петрик І.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.06.2022
- Дата етапу: 12.07.2022