Справа №2-а-6277/10
УХВАЛА
30 грудня 2010 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Болибок Є.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора взводу ДПС БДПС Управління ДАІ ГУ МВС України в Харківській області Почуєва Костянтина Юрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення , -
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до інспектора взводу ДПС БДПС Управління ДАІ ГУ МВС України в Харківській області Почуєва Костянтина Юрійович про скасування постанови АХ №264345 по справі про адміністративне правопорушення від 18 листопада 2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 400,00 грн. за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 121 КУпАП.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, суддя дійшов до висновку про залишення позову без розгляду з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.3 ст. 99 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Згідно ст. 289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Згідно п.3 ч.1 ст. 288 КУпАП, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову ОСОБА_1 пропустила десятиденний строк оскарження постанови та при цьому не подала до суду відповідної заяви про поновлення цього строку.
Згідно ч.1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ч.5 ст.107 КАС України, копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
На підставі викладеного, керуючись ст. 289 КУпАП, ст.ст. 99 ч.3, 100 ч.1, 107 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора взводу ДПС БДПС Управління ДАІ ГУ МВС України в Харківській області Почуєва Костянтина Юрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати ОСОБА_1 разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, з одночасним її надсиланням особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Є.А. Болибок