ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
УХВАЛА
Іменем України
про залишення позовної заяви без розгляду
24.01.11 Справа №2а-16190/10/18/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Лавренчук О.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим
до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Сімферополь АР Крим
про стягнення,
за участю представників:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - Аблякімова Е.Р., довіреність № 06-245В від 10.01.2011р. посвідчення № 18 від 19.08.2009р.
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим звернулося в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Сімферополь АР Крим про стягнення 413,12грн. заборгованості та внесення цієї суми до акту звірки.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.12.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання 24.01.2011р. не забезпечив, надіславши до суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
У судовому засіданні 24.01.2011р. представник відповідача надав заперечення на адміністративний позов, відповідно до якого просить адміністративний позов залишити без розгляду, у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.
Згідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних відносин) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що предметом адміністративного позову є стягнення витрат на відшкодування пенсій в розмірі 413,12грн., у тому числі 110,75грн. основної пенсії основного розміру пенсії з сумою доставки та 302,37грн. грошової допомоги на поховання з сумою доставки, за червень 2006 року, що підтверджується розрахунком суми позову та документами позивача.
Крім того, до суду позивачем надані акт щомісячної звірки за червень 2006 року, в якому відображено суми, які відповідач відмовлявся відшкодувати.
Таким чином, позивачу стало відомо про порушення його права у червні 2006 року, але до суду УПФУ в Київському районі м. Сімферополя звернулося лише 14.12.2010р., що підтверджується підписом представника на позовній заяві.
З вищенаведеного випливає, що цей адміністративний позов подано з пропущенням річного строку звернення до адміністративного суду.
При цьому суд зазначає, що спірні правовідносини між сторонами регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення", Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.2003р.
Зазначеними законами будь-яких спеціальних строків звернення до суду не передбачено, оскільки відповідно до частини 15 статті 106 Закону № 1058-ІV від 09.07.2003р. строк давності не застосовується стосовно стягнення недоїмки по страховим внескам, пені та штрафам.
У зв’язку з тим, що відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій не відноситься та страхових внесків та фінансових санкції, для звернення до суду з позовами про її стягнення в 2006 році був встановлений річний строк, передбачений статтею 99 КАС України.
Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Судом встановлено, що позивачем не заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду з зазначенням поважності причин пропуску.
При цьому суд роз'яснює, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, особа має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 106-107, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя до до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Сімферополь АР Крим про стягнення 413,12грн. заборгованості та внесення цієї суми до акту звірки - залишити без розгляду.
Копію цієї ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим підпис Лавренчук О.В.