Судове рішення #13263830

          


Справа № 2-103/11/1515

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

14 січня 2011 року                                        м. Кодима Одеської області

Кодимський районний суд Одеської області в складі:

          головуючого-судді      Гури А.  І.

          при секретарі             Поліковській О.І.

          за участю: позивачки ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кодима Одеської області цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2,   про стягнення аліментів на утримання  неповнолітньої дитини, -

                                          В С Т А Н О В И В:

   Позивачка звернулася до суду з позовом  до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі  1/4 частини заробітку щомісячно до дсягнення повноліття  дитиною.

    В судовому засіданні позивачка  свої позовні вимоги змінила і просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі 30% прожиткового мінімуму визначеного для дітей відповідного віку, оскільки той ніякої допомоги у утриманні дитини їй не надає.

    Відповідач  в судове засідання не з»явився, надавши заяву про визнання позову в повному обсязі та розгляд справи без його участі.

   Вислухавши вимоги позивачки, дослідивши заяву відповідача,  суд прийшов до висновку, що вимоги стосовно стягнення аліментів обгрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі з таких підстав.

                    В судовому засіданні встановлено, що відповідач є батьком  неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого 12 травня 2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану Кодимського районного управління юстиції Одеської  області. Таким чином, відповідач зобов'язаний утримувати свою неповнолітню дитину, проте свій обов'язок належним чином не виконує,  що було встановлено в судовому засіданні.    

   

       У статті 19 Конвенції про права дитини, яка ратифікована постановою Верховної Ради України №789-ХІІ від 27 лютого 1991 року, набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і відповідно до ст.9 Конституції України є складовою національного законодавства, держави-учасниці, які її підписали, взяли на себе зобов'язання вживати усіх необхідних законодавчих та інших заходів з метою захисту дитини від  неналежного піклування з боку батьків чи будь-якої іншої особи.  

      

   Одним із способів захисту прав неповнолітньої дитини при ухиленні батьків від обов'язку її утримувати є законодавчо передбачена можливість судового стягнення коштів на їх утримання.

      Так, згідно ст.181 СК України по рішенню суду кошти на утримання неповнолітньої дитини (аліменти) можуть бути присуджені в частині від доходу (заробітку) платника аліментів, або в твердій грошовій сумі.

       Відповідно до ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дітей, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника інших дітей, непрацездатних осіб, інші обставини, що мають істотне значення.    

 Отже, суд констатує, що вимоги позивачки є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

        

   На підставі ст. ст. 181, 182 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 213, 215, 367 ч.1 п.1  ЦПК України, суд

                                             В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,   задовольнити  в повному обсязі.

   Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Кодима, Одеської області, на користь ОСОБА_1  аліменти  на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1   в розмірі  30% (272 грн.) прожиткового мінімуму, визначеного для дітей відповідного віку щомісяця до досягнення  дочкою повноліття, тобто до 21 квітня 2027 року.

Утримання  виконувати починаючи з   15 грудня  2010 року.    

Стягнути  з ОСОБА_2 судовий збір у сумі 51 грн.

Рішення  підлягає негайному виконанню  у межах суми платежу за один місяць.

 Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Одеської області через Кодимський районний суд на протязі десяти днів з дня його проголошення.




Суддя                                                                 А. І. Гура

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація