Справа №1-1348
2010 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 грудня 2010 року. Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
в складі: головуючого – судді Шпак Т.С.
при секретарі – Гаєвській О. В.
з участю прокурора – Корнєвої І. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Біла Церква справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Біла Церква, Київської області, українця, громадянина України, освіта середня-спеціальна, не одруженого, не працюючого, проживаючого АДРЕСА_1 раніше не судимого, в скоєнні злочину передбаченого ст. 286 ч.1 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
21.02.2010 р. близько 16 год. підсудний ОСОБА_1, керуючи автомобілем RENAULT TRAFIC держномер НОМЕР_1, рухаючись по автодорозі Київ-Фастів-Біла Церква – Звенигородка 92км+600м був неуважний, не врахував дорожню обстановку та дорожні умови, не впорався з керуванням автомобілем виїхав за межі правого узбіччя відносно його напрямку руху де допустив зіткнення з деревом.
В результаті ДТП пасажир автомобіля RENAULT TRAFIC держномер НОМЕР_1 потерпілий ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді: закритого перелому лівої ключиці; саден на лівому стегні; поверхневої рани на лівій вушній раковині, які згідно судово-медичної експертизи №124/д від 06.05.2010 відносяться до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості так, як для повного зрощення перелому необхідно тривалий строк більше ніж 3 тижні.
Причиною даної дорожньо-транспортної пригоди стало порушення водієм ОСОБА_1 Правил дорожнього руху України, яке виразилося в невиконанні ряду вимог, а саме:
п. 1.1 Правила дорожнього руху, у відповідності з Законом України "Про дорожній рух " встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
п. 1.3 учасники дорожнього руху повинні знати та неухильно виконувати вимоги даних правил, а також бути взаємно ввічливими.
п. 1.10 термін «дорожня обстановка» - сукупність факторів, що характеризуються дорожніми умовами, наявністю перешкод на певній ділянці дороги, інтенсивністю і рівнем організації дорожнього руху (наявність дорожньої розмітки, дорожніх знаків, дорожнього обладнання, світлофорів та їх стан), які повинен ураховувати водій під час вибору швидкості, смуги руху та прийомів керування транспортним засобом.
п. 1.10 термін «узбіччя» - виділений конструктивно, або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, який прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів. Узбіччя може використовуватись для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися по ним), гужових возів (саней).
2.3 б) для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
12.1, тобто при виборі безпечної швидкості руху враховувати дорожню обстановку, щоб мати змогу постійно контролювати рух свого транспортного засобу та безпечно керувати ним.
Сукупність допущених підсудним ОСОБА_1 грубих порушень Правил дорожнього руху та експлуатації транспорту знаходяться в прямому причинному зв'язку із виникненням даної дорожньо - транспортної пригоди та наслідками, що наступили.
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_2 заявив клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності в зв'язку з примиренням його з підсудним, так як претензій матеріального та морального характеру до підсудного потерпілий немає, шкода йому відшкодована.
Підсудний ОСОБА_1 також заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності в зв’язку з примиренням з потерпілим, якому він повністю відшкодував шкоду.
Суд, вислухавши клопотання потерпілого та підсудного, думку прокурора, вважає за можливе клопотання задоволити, оскільки ОСОБА_1 вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, примирився з потерпілим та повністю відшкодував йому шкоду, а тому в силу вимог ст. 46 КК України ОСОБА_1 слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням з потерпілим.
На підставі наведеного, керуючись ст.8 КПК України, ст.46 КК України суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності по ст. 286 ч.1 КК України в зв"язку з примиренням з потерпілим.
Речові докази по справі: автомобіль RENAULT TRAFIC держномер НОМЕР_1, подушку безпеки автомобіля передати власнику.
Стягнути з ОСОБА_1 5047 грн. 36 коп. судових витрат на користь НДЕКЦ ГУ МВС України в Київській області.
Провадження в даній справі закрити.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 - підписку про невиїзд, скасувати.
На постанову суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Київської області протягом 15 діб з моменту її проголошення.
СУДДЯ: