Справа №2-14528/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.12.2010 г. Московський райсуд м. Харкова у складі головуючого судді Оксененко В.А., з участю секретаря Дмитрієвої Є.О, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Харківської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом, 3 особа ЖК „Прибой”;
за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Харківської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом, 3 особа ЖК „Прибой” про визнання права власності в порядку спільно набутого майна подружжя,-
встановив:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 09.08.2010 р. звернулись до Московського суду м. Харкова з позовом про визнання права власності на частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, вказавши в обґрунтування наступне.
Зазначена вище квартира була надана їх матері ОСОБА_4, яка була членом ЖК „Прибой” і перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 Пайовий внесок сплачено матір’ю у 1985 р., свідоцтво про право власності на квартиру не було отримано. ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. Спадкоємцями 1 черги за законом після її смерті є вони, сини у рівних частках. Ніхто з них у встановлений час не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини; але, на час смерті всі вони проживали разом зі спадкодавцем. Тому, просили визнати за ними право власності на ј ч. квартири в порядку спадкування за законом після смерті матері.
ОСОБА_3 заявив зустрічний позов і просив визнати за ним право власності на Ѕ частини спірної квартири в порядку спільно набутого майна подружжя, оскільки, ця квартира була придбана в період шлюбу з ОСОБА_4 Не заперечував проти позову синів і просив суд визнати за ними право власності на спірну квартиру по ј частини за кожним.
Позивачі зустрічний позов визнали у повному обсязі.
Представники: Харківської міської ради, 3-ї особи в судове засідання не з'явились, про день та час слухання справи повідомлені належним чином і суд розглянув справу у їх відсутності, на підставі наданих суду доказів, заочно.
Вислухавши сторони, вивчивши надані письмові докази, суд приходить до наступного.
Квартира №АДРЕСА_1 була надана члену ЖК „Прибой” ОСОБА_4
ОСОБА_4, ОСОБА_3 з 1962 р. перебували у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб. Від шлюбу мали двох дітей: ОСОБА_1, ОСОБА_2, що впливає зі свідоцтв про їх народження.
Як вбачається з довідки ЖК „Прибой”, пайовий внесок за цю квартиру було сплачено повністю у 1985 р.
ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_4 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Відповідно до ст.60 СК України зазначена вище квартира була придбана під час зареєстрованого шлюбу, тому, є спільно набутим майном подружжя, де кожному з подружжя ОСОБА_1 належить по Ѕ частині. Отже, за ОСОБА_3 повинно визнати право власності на Ѕ ч. квартири.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді Ѕ частини зазначеної квартири.
Спадкоємцями першої черги, на підставі положень ст. 1261 ЦК України є діти померлої.
Шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 було розірвано.
Як впливає з відповіді державної нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 ніхто не звертався; заповіту немає.
Разом з тим, на час смерті спадкодавця разом з нею булі прописані та проживали: колишній чоловік і сини: ОСОБА_1, ОСОБА_5 Таким чином, спадкоємці спадщину фактично прийняли.
Оскільки, свідоцтво про право власності на квартиру за життя спадкодавцями не отримано, то, суд визнає право власності на квартиру безпосередньо за позивачами.
Керуючись ст.212-215 ЦПК України, ст.1216,1261,1262, 1266,1268 ЦК України, ст.60,69 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позові задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1, ОСОБА_2 по ј частини квартири №АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р., за кожним.
Визнати право власності за ОСОБА_3 на 1/2 частини квартири №АДРЕСА_1 в порядку спільно набутого майна подружжя.
Рішення може бути оскаржене протягом 10 днів до апеляційного суду Харківської області через районний суд.
Суддя: В.А. ОКСЕНЕНКО.