Справа №2-16 478/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.12.2010 р. Московський райсуд м. Харкова в складі головуючого судді Оксененко В.А., з участю секретаря Дмитрієвої Е.О., розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності, 3 особа- АК „Мрія”, -
встановив:
ОСОБА_1 28.10.2010 р. звернулась до суду з позовом про визнання за нею права власності на самовільно побудований гараж №АДРЕСА_1, площею 16,8 кв.м., посилаючись на наступне.
Вона є членом АК „Мрія”; цей гараж був побудований за кошти її батька у 1990 роки. Рішенням Харківської міської ради від 26 сесії міської ради м. Харкова 5 скликання від 23.10.2008 р. АК „Мрія” було надано дозвіл на збереження об’єктів самочинного будівництва (87 гаражів) та надано згоду на розробку проектів відведення земельних ділянок. Рішенням 34 сесії Харківської міської ради від 24.06.2009 р. за №139/09 затверджено проекти відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 надано в оренду 0,3920 га для експлуатації самочинно побудованих 87 гаражних боксів і на цю ділянку між ХМР і АК укладено договір оренди землі. За цей час було отримано: технічний висновок про можливість збереження та експлуатації самочинно побудованих гаражів по вул. Тимурівців, 29, технічний паспорт на всі будівлі разом; висновок про оцінку будівлі, акт визначення меж та площі земельної ділянки, погодження з Харківським міським Управлінням МНС; висновок від Управління Держкомзему в м. Харкові; висновок з Управління культури й туризму; висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи №47-31 від 30.1.2009 р.; висновок Управління містобудування та архітектури №552/0/27-09 від 29.1.2009 р.; комплексний висновок. АК „Мрія” з нею також уклало договір оренди земельної ділянці, на якої розташований гараж.
Вважає, що перелічені документи надають її право вимагати по суду визнання за нею права власності на самовільно побудований гараж- вона з 2010 р. є членом АК, пайові внески сплачені у повному обсязі, гараж побудовано за кошти батька.
Представник відповідача- Харківської міської ради до суду не з ’ явився, про день, час розгляду справі повідомлений належним чином і суд розглянув справу за його відсутності, на підставі наданих документів.
3 особа- представник АК „Мрія” позов підтримав, стверджував, що рішенням Харківської міської ради ним надана земельна ділянка та наданий дозвіл на збереження 87 самовільно побудованих гаражів. У відповідності із прийнятими рішенням, АК отримав висновки, зробив технічний паспорт на всі будівлі. Позивачка з 2010 р. є членом АК „Мрія”, внески виплачені у повному обсязі, гараж побудований батьком позивачки за свої кошти, тому, вона набула право власності на гараж АДРЕСА_1.
Вислухавши сторони, дослідивши письмові докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.2 ст.376 ЦК України особа, яка здійснила самовільне будівництво, не набуває право власності на нього. Рішенням суду за ч.3 цієї статті може бути визнано право власності за особою, яка здійснила самовільне будівництво за вимогою надання земельної ділянки у встановленому порядку цієї особі під самовільно побудоване нерухоме майно.
Рішенням Харківської міської ради 26 сесії міської ради м. Харкова 5 скликання від 23.10.2008 р. АК „Мрія” надано дозвіл на збереження об’єктів самочинного будівництва (87 гаражів) та надано згоду на розробку проектів відведення земельних ділянок.
Рішенням 34 сесії Харківської міської ради від 24.06.2009 р. за №139/09 затверджено проекти відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 надано в оренду 0,3920 га для експлуатації самочинно побудованих 87 гаражних боксів.
19.05.2010 р. між Харківської міською радою і АК „Мрія” укладено договір оренди земельної ділянки по АДРЕСА_1.
Відповідно до вимог ст.376 ЦК України право власності на самовільно побудоване нерухоме майно може бути визнано рішенням суду у разі, коли земельна ділянка відведена у встановленому порядку...; у рази, коли це не порушує права інших осіб та самовільне будівництво проведено на земельної ділянки, відведеної для цієї мети.
Договору оренди земельної ділянки між ОСОБА_1 та АК „Мрія” не укладався.
Крім того, як встановлено судом, ОСОБА_1 є членом АК „Мрія” з 2010 р., тоді, як гараж був побудований у 1990 роки.
Матеріалів технічної інвентаризації самовільно побудованого гаражу АДРЕСА_1 суду не надано.
За вимогами ст.316 ЦК України правом власності є право особи на речь…
Отже, відповідно до положень ЦК України, об ’ єктом правовідносин власності є речь, яка має індивідуально-визначальні ознаки.
Тому, без технічної інвентаризації гаражу АДРЕСА_1, у відсутності індивідуальних характеристик цієї споруди, відповідності побудованої будівлі будівельним, санітарно-технічним нормам визначитись з правом власності відносно спірної будівлі суд не може
Керуючись ст.212-215 ЦПК України, ст.ст. 316,331,376 ЦК України, ст.116, 125 ЗК України, Законом України „Про містобудування”, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на самовільно побудований гараж, розташований в АК „Мрія”- відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду через районний суд протягом десяти днів із дня проголошення рішення.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом. Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання копії судового рішення.
Суддя: В.А. ОКСЕНЕНКО.